1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklar Sizce Nasıl?

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde sahinkuru tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. sahinkuru

sahinkuru

Arkadaşlar akvaryumcuda gördüğüm balıklar hakkında sizlere danışmak istedim.

Akvaryumumda tür değişikliğine gideceğim için yeni balık arayışı içindeyim ilgilendiğim türler arasında tropheus ve frontosa gelmekte ve bi akvaryumcuda banada çok çılgın gelen bi koloni gördüm F0 olduğunu söylediler ve tane başına 650 tl fiyat istediler 13 adet balık var ve 3'ü erkek boyları en aşa 25 cm ile 35 cm arası değişiyor biraz maliyetli olsada düşünmüyor değilim sizlerin görmesi için çok kaliteli olmasada bi kaç foto ekledim bilgilerinizi önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

2. sahinkuru

sahinkuru

Balıklar Sizce Nasıl?

Biraz kötüde olsa bu resimde var ekleyeyim dedim.

3. Bülent ÖNER

Bülent ÖNER

İsim:
    Bülent ÖNER
    Balıklar Sizce Nasıl?

Balıkların sırt yüzgeçlerinde, (büyük ihtimalle fazla erkek olduğundan) hırpalanmadan doğan bozulmalar var. Bulundukları akvaryum balıklara göre küçük zannedersem. Bu balıkları bakmak tecrübe ister.

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Balıklar Sizce Nasıl?

+1, bencede üst yüzgeçleri yok sanki, mobalardaki üst yüzgeç uzantıları baya bir uzun olur. Bencede Bülent bey'in dediği gibi hırpalanmadan doğan bozulmalar var. Bana küçük geldi akvaryum, vede frontosa tecrübe ister.

5. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Balıklar Sizce Nasıl?

Bu balıkları 20 kere gördüm desem yeridir. Geçen ay 1 tonluk bir akvaryumdalardı. O büyük akvaryum satılınca öncekine göre küçük bir kaç yere paylaştırıldılar. Balıklarda bir sorun olacağını sanmıyorum. Çünkü 2-3 aydır aynı dükkandalar. Eğer bu türle ilgili üretim hedefiniz ve tecrübeniz varsa alın. Ancak bu sorulara yanıtın olumsuzsa cevabımız da olumsuz olacaktır.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Balıklar Sizce Nasıl?

Fiyat bana çok gibi geldi arkadaşlar ? Fiyatla ilgili düşünceleriniz nedir acaba ?

Sayfayı Paylaş