1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarda Ölüm Yaşıyorum

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde asterix_05 tarafından 15 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. asterix_05

asterix_05

İsim:
    özgür çakanel

Canlı Türleri Sayısı :4 melek, 4 tane dişi lepistes, 2 tane erkek lepistes, 60'a yakın yavru lepistes, 7 günlük 3 erkek plati, 3 dişi plati, 3 vatoz, 3-4 çöpcü.

Akvaryum Ne zaman Kuruldu:20 March 2011

Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: Sabah akşam 2 dakika arayla veriyorum. vipagran ve küçük siyah yuvarlak birşey tam bilmiyorum.

Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : 2 dişi lepistes, 1 dişi plati, 1 erkek plati ve 2 dişi lepistesim durgunlaştı ve akvrayumda tek başına monoton duruyor. 1 Adette platim aynı şekilde.

Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: Herhangi bir işlem yapmadım küçük balıklarım var yavrulukta.

Akvaryumunuzun Ölçüleri: 100 50 40

Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    Renkli taşlar, küçük deniz kapukları, 1 tane seramik küp, 1 tane yeşil plastik ağaç, 1 tane yavruluk, 1 tane ısıtıc otomatik 25 derece, 1 tane de 800 f power lıquıd filtre.

Fotoğraflar

Uploaded with ImageShack.us

Diğer Sormak İstedikleriniz;

Yeniyim :( ne yapmam lazım genel tavsiyeler de istiyorum

Bu yazı asterix_05 tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Balıklarda Ölüm Yaşıyorum

Akvaryuma bakınca biraz durgunluk ve olası ölümleri doğal karşılamak gerekiyor. Öncelikle tabandaki renkli çakılların çıkması ve dere kumu ile değişmesi gerek. Sonra plastik olan süsleri çıkararak yarım olan akvaryumu suyu tamamlanmalı. Filtre olarak iç filtre düşük kalıyor gibi görünüyor. Şelale filtre olursa iyi olur. Ancak bu şekilkde devam edilecek ise akvaryum suyunu daha düzenli olarak 15 günde bir %15 kadar değişmek iyi olur. Görünen yapı yemlemenin getireceği yükü kaldırmasının zor olacağını ortaya koyuyor.

3. asterix_05

asterix_05

İsim:
    özgür çakanel

plastik olan şeyi çıkardım taşlarıda çıkaracam ama yavrulukta 60 tane 7 günlük lepisteslerim var hiç kayıp vermedim ve çok canlılar bu yüzden suyu değiştiremiyorum suyu da tamamlarım melekleri ne yapacam onları çıkarmam gerektiğini söylüyorlar bide yem sorununu anlamadım ölen mesala balığım siyah plati öldüğünde beyaz renkler oluşmuştu

4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Özgür bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz,akvaryumunuzun ölçülerinden emin misiniz?Bana 100 cm gibi gelmedi sanki

5. asterix_05

asterix_05

İsim:
    özgür çakanel

Çok emin değilim :( fotoğraftaki gibi

6. UmomanAhmet

UmomanAhmet

İsim:
    Ahmet GÜNGÖR

Temel Bey'in söylediği gibi ilk olarak plastik bitkileri akvaryumunuzdan kaldırmak gerekli çünkü belirli bi zaman sonra plastik bitkiler suya salınım yapar ve ölümler meydana gelir.Tabantaki kumu akvaryumunuzda çıkarmalısınız o taşlar akvaryumunuza uymaz.

Ek olarak ısıtıcınız çalışır durumda mı ?
    Çalışır durumda ise su ısınız kaç derece ?
    Balıklarınız aynı anda mı ölüyorlar yoksa 2-3 gün içinde bir tanesi sonra 2-3 gün sonra 1 tanesi mi ?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Melek balıkları Lepistes yavrularını avlayabilir bu yüzden çıkar deniyor size sanırım. Doğrudur da bu düşünce. Su değişimi yapmaya gerek yok ama eksik olan suyu tamamlamak gerek. Yemlemeden kasıt aslında basit, Akvaryumun yarısı dolu, filtrasyon zayıf, taban malzemesi hatalı. Tüm bunlar yapılan yemlemenin azot döngüsünde çevrilmeden suya yakıcı maddeler olarak yansıması ile sıkıntılar yaşanıyor büyük ihtimalle. İri çakıl araları ise artık yem ve tortular ile dolarak suyun dengesini sürekli oynatır.

METİN SUVAR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş