1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarda Afrodizyak etkisi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde REDCAP tarafından 26 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. REDCAP

REDCAP

İsim:
    YAVUZ YILMAZ
    Değerli dostlar,

Bugün akvaryumcuda bir muhabbete şahit oldum.Konu şu ki vatozların üremesinde salatalığın afrodizyak etkisi yaptığı konuşuluyordu.Bu tarz bilgiler doğrumudur.Özellikle balıkların çiftleşmesi için afrodizyak etkisi yapan bir besleme şekli varmıdır?Çiftleşme isteniyorsa nasıl bir yemleme yapılmalıdır veya böyle bir şey varmıdır?

Saygılarımla,

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu konu çeşitli taraflarıyla tartışılmıştır ancak bana göre temelinde vitaminlerle ilgili bir durumdur ve elbette iyi bir besleme periyodu çok önemlidir. Kısaca vitamin konusunda ilişki ortaktır ve üremeyi E Vitamini tetikler.

Farklı vitaminler ise destekleyicilerdir. diyebiliriz, yine diyebilir, üreme konusunda uçurup, şişirip, patlatır diyebiliriz.

Düzenleme: 16 Ağustos 2015
    REDCAP bunu beğendi.
  3. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Cevap: Afrodizyak etkisi!!!

Doğalarında özellikle Amazon balıkları belli dönemlerde üreme peryoduna girerler.Amazonda yağmur mevsiminde çılgınca üreme faaliyetleri başlar.Çünkü yağmur demek, bol besin ve uygun yaşam alanları demektir.

Sizde doğayı taklit ederek belli dönemlerde bol su değişimi yaparsanız kesinlikle üreme faaliyetlerinin hızlandığını görebilirsiniz.

Çiklitlerde ise su değişimlerinin yanı sıra, dekor değişiklikleri, baskın erkeğin başka bir yere alınması, pasif erkeğin tankta bırakılması vs vs gibi yöntemler üremeyi tetikler.Yine değişik ve kaliteli canlı yemlerin kullanılması bu döngüyü hızlandırır.

REDCAP bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş