1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarda Afrodizyak etkisi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde REDCAP tarafından 26 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. REDCAP

  REDCAP

  Mesajlar:
  24
  İsim:
  YAVUZ YILMAZ
  Değerli dostlar,

  Bugün akvaryumcuda bir muhabbete şahit oldum.Konu şu ki vatozların üremesinde salatalığın afrodizyak etkisi yaptığı konuşuluyordu.Bu tarz bilgiler doğrumudur.Özellikle balıkların çiftleşmesi için afrodizyak etkisi yapan bir besleme şekli varmıdır?Çiftleşme isteniyorsa nasıl bir yemleme yapılmalıdır veya böyle bir şey varmıdır?

  Saygılarımla,
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bu konu çeşitli taraflarıyla tartışılmıştır ancak bana göre temelinde vitaminlerle ilgili bir durumdur ve elbette iyi bir besleme periyodu çok önemlidir. Kısaca vitamin konusunda ilişki ortaktır ve üremeyi E Vitamini tetikler.

  Farklı vitaminler ise destekleyicilerdir. diyebiliriz, yine diyebilir, üreme konusunda uçurup, şişirip, patlatır diyebiliriz.
   
  Düzenleme: 16 Ağustos 2015
  REDCAP bunu beğendi.
 3. Saruman

  Saruman

  Mesajlar:
  596
  Yer:
  ANKARA
  İsim:
  Gökhan GÖKYAR
  Cevap: Afrodizyak etkisi!!!

  Doğalarında özellikle Amazon balıkları belli dönemlerde üreme peryoduna girerler.Amazonda yağmur mevsiminde çılgınca üreme faaliyetleri başlar.Çünkü yağmur demek, bol besin ve uygun yaşam alanları demektir.

  Sizde doğayı taklit ederek belli dönemlerde bol su değişimi yaparsanız kesinlikle üreme faaliyetlerinin hızlandığını görebilirsiniz.

  Çiklitlerde ise su değişimlerinin yanı sıra, dekor değişiklikleri, baskın erkeğin başka bir yere alınması, pasif erkeğin tankta bırakılması vs vs gibi yöntemler üremeyi tetikler.Yine değişik ve kaliteli canlı yemlerin kullanılması bu döngüyü hızlandırır.
   
  REDCAP bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş