1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarda Kuyruk Erimesi Neden Olur

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde suursuz26 tarafından 24 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. suursuz26

suursuz26

İsim:
    oğuzhan
    Balıklarda kuyruk erimesi neden olur? Birkaç balığımın kuyruğu eriyodu en yakın akvaryumcuya derdiğimi anlattığımda bana mikrofish die bi ilaç verdi üzerinde 20 lt akvaryuma 5cc ekleyin yazıyodu ama ölcülü kapakta ml cinsinden birim var bende 2,5ml koydum suyun rengi sarılaştı yanlış bişey varmı balıklar zarar görürmü sanki çok oldu gibi :S

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Fazla amonyak, kötü su şartları kuyruk erimesi yapar. Akvaryumu ne zaman kurdunuz, balıkların cinsi nedir.

3. suursuz26

suursuz26

İsim:
    oğuzhan
    3 hafta oldu akvaryumu kuralı bi kez 4/1 su değişimi yaptım balıklar lepistes ve hep dşilerin kuyruğu çürüyo (sanırım dişi pek blgim yok ama renksiz olanlar dişi demişlerdi) amonyak veya diğer olumsuz şartların var olduğunu çıplak gözle görmek mümkün değildir sanırım su değerini ölcebilmemiz için gerekli araç gereç varmı ?

4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Öncelikle geçmiş olsun. Balıklarda kuyruk erimesi kötü akvaryum şartlarından meydana gelir. İlk önce hastalığın nedenlerini araştırmalısınız. Nedenlerin başında stres, suyun kalitesinin bozulması, su değişimlerinde ısı farklılıkları, uygun olmayan balıkların bir arada bulundurulması, dışarıdan içeriye hasta balık sokulması, yetersiz yemlemeyi sayabiliriz. Yapılacak en iyi tedavi hastalığa neden olan ortamın iyileştirilmesiyle birlikte yapılan ilaç tedavisidir. Siz tedaviye başlamışsınız.
    ilk önce akvaryumunuzun su sıcaklığına eşitlenmiş, dinlenmiş bir su ile % 30 civarı dip çekimi yapın. Daha sonra ısıyı
    tercihen 28-29 dereceye çıkarıp sabitleyin. ilave olarak hava taşı ile içeriye oksijen takviyesi yapın. 10 litreye 2 çay kaşığı hesabı ile kaya tuzu ilave edin. Elinizdeki ilaçtan veya Sera baktobur direkt isimli ilaçtan kullanma kılavuzuna uygun olarak tedaviye başlayın. İlacı kullanırken enjektör kullanabilirsiniz. Kullandığınız ilaç suyu sarartır.Yanlış yapmamışsınız. Akvaryumunuza 2 tane elma salyangozu ilave edin.

Okurt, suursuz26 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    mikro fisch suyun rengini sarartır önemli değil. 2 gün boyunca micro fisch uygulayıp. Sonra 3 gün %30 su değişimi uygulayın.

6. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Salyangozlar sudaki değişimlere tepkilerini, akvaryumun üst taraflarına çıkarak verirler. Bu yüzden akvaryumlarımızdaki sessiz sirenlerimizdir.

apemepa bunu beğendi.
  7. suursuz26

suursuz26

İsim:
    oğuzhan
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim hüseyin abi not ettim bunları :)

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  8. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    İnşallah en az kayıpla atlatırsın bu hastalığı.

9. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    10 litreye 750 mg teramisin merhem eriği,bol su değişimi ve canlı yem ile çok kısa sürede bu hastalığı atlatırsınız. Lepisteslerde bu hastalığı ticari akvaryumcu ilaçlarıyla yendiğimi hatırlamıyorum. Kuyruklar eridiğinde kenarları beyazlaşmışmı oluyor yoksa kalemle çizilmiş gibi kırmızı şerit varmı?

10. suursuz26

suursuz26

İsim:
    oğuzhan
    ne beyaz çizik nede kırmızı şerit.. bi tanesinde tam kuyruğın ortası yok bi tanesinde de kuyruk mum gibi eriyo kuyruk regi matlaşarak içe doğru ilerliyo

11. han

han

İsim:
    han bostan
    Merhaba arkadaşlar videoda kullandığım ilaçlar ve hastalık süreci var umarım işinize yarar.

calbatex ve enes batuhan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş