1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Baliklarim ÖlÜyor

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde efeyurudum tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. efeyurudum

efeyurudum

İsim:
    hamdi efe yürüdüm
    Selam arkadaslar bır haftadan berı 5 tane balıgım öldü akvaryumcu nitrat patlaması dedı ve tasları ıyıce havalandır dıp cekımı yapma dedı acaba sızce bu dogrumu ne yapmalıyım...
    BESLEDIGIM BALIK CIKLET

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hem nitrat patlaması diyor, hem dip çekimi yapma diyor. Sen o akvaryumcuna bizden selam söyle, bir sor bakalım ona kayaları havalandırarakmı nitrat sudan uzaklaşıyormuş, Hamdi kardeş.

Acilen 2-3 gün dinlendirilmiş su veya damacana su ile %50 su değişimi yap, suyu dipten çekerek boşalt, kayalarınıda havalandırma, su değişimi sırasında ısıya dikkat edersin.

Geçmiş olsun.....

taygun ve efeyurudum bunu beğendi.
  3. efeyurudum

efeyurudum

İsim:
    hamdi efe yürüdüm
    tesekkur ederım dıp cekı mı yaptım %40 cıvarında su koydum hava motorunu kökledim

4. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Murat Bey'e katılıyorum.Nitrat patlaması var ve dip çekimi yapma;ilginç...

Dip çekimleri ve su değişimleri ile sorunu yakında atlatacağınızdan eminim.
    Geçmiş olsun,

efeyurudum bunu beğendi.
  5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bu akvaryumcu arkadaş sanırım geri kalan balıklarda ölsün yenilerini satayım diye o şeklide akıl vermiş.saat:gif

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Su değişimiyle ilgili kısım komikmiş gerçekten.

Açıkcası ben balıkların ölme sebebinin nitrat patlaması olduğunu düşünmüyorum. Akvaryumun genel fotoğrafları eklenirse ve akvaryumun ekipman anlamında, yemleme şekli anlamında sorgulanması sonucu daha farklı sorunlar çıkacağını düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş