1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

BALIKLARIM ANİ BİR ŞEKİLDE ÖLDÜ. YARDIM LÜTFEN

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde berkakıncı tarafından 11 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. berkakıncı

berkakıncı

Yer:
    Ankara
    İsim:
    berk
    merhabalar arkadaşlar öncelikle beni aranıza aldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.akvaryum mobilyasının yerini değiştirme zorunluluğundan suyun %80 civarını boşalttım.velasıl yer değişimi gerçekleşti. yeni su eklendi yemlemesi yapıldı. dış filtremi temizledim içini boşalttım tekrar doldurdum vs vs. sonrasında balıklarım aptallaştı teker teker ölmeye başladılar yaklaşık 35 civarı balığımı kaybettim. bu ölümün nedeni yapmış olduğum %80lik su değişimi mi yoksa farklı bir durum mu merak ediyorum. yaptığım su değişimi büyük bir aptallık fakat 28 derecelik suyum su değişiminden sonra 22 derece altına düşmedi bu ısı farkı balıkları bu kadar ani nasıl şoka sokar? bu ölümlerin nedenini öğrenmem lazım. yardımcı olursanız memnun kalırım.

2. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Berk Bey hoş geldiniz. Zorunlu hallerde %80 su değişimi yapılabilir ancak bazı şartlara uyarak.
    Suyun ısısındaki ani düşüş ve yükselişler balığın şoka girmesine neden olur, sizinde belirttiğiniz gibi ölüm nedenlerinden biri budur.
    İlave edeceğiniz su miktarı yüksek olduğundan dolayı ekleme süresini mümkün olduğunca uzun tutulmalıdır. Akvaryuma birden ilave edilen sularda ani pH, sıcaklık ve oksijen dalgalanmaları oluşur, bu da ölümlere sebep olabilir.
    Yeni ilave ettiğiniz suyu dinlendirmeden eklediyseniz klor veya benzeri maddelerde balıklarınızı öldürebilir.

3. berkakıncı

berkakıncı

Yer:
    Ankara
    İsim:
    berk
    sanırım ölüm sebebinin tek yanıtı ani su değişimi. su eklememden hemen sonra yemde attım ve yeme dokunmadı hayvanlar sonrasında nitrat patlamasıda üzerinede gelince tuz biber oldu galiba.buda benim gibilere ders olsun.

Sayfayı Paylaş