1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Baliklarim hasta

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Yilmaz5252 tarafından 28 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Yilmaz5252

Yilmaz5252

İsim:
    Yilmaz
    Arkadaslar benim akvaryumda uc cesit balik turu var miyatur kopek baliklari copculer ve japon baliklari var iki gun once iki japon baligim hastalandi yuzgecleri eridi vucutlarinda yaralar cikti halsiz ve harektsizlesti surekli yuzeyden hava yutuyor hale geldi ben ilk dusuncem vurus yada bakteri diye dusundum sonra amonyak zehirlenmesi ama herhangibi bir tesis koyamadim busabah hasta iki baliktan birtanesi oldu korkum diyer baliklarin hastalanmasi ne yapmaliyim ben suyu degistirdim akvaryumu komple yikayip tekrar doldurdum tum aksesurlari temizledim filitreleri temizledim eksti IMG_20151028_125057.jpg

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Merhaba,öncelikle birbiriyle aynı ihtiyaçları olan cinslere yönelmelisiniz.Japon balıkları ile pangasus(köpek balığı) bir arada olmamalı.Japonlar soğuk su pangasuslar ılıman su ihtiyacı olan cinslerdir.Ayrıca akvaryumunuzda doğal olmayan plastik v.s süsleri çıkarmanızı tavsiye ederim,suya ne salacakları belli olmaz...

3. Yilmaz5252

Yilmaz5252

İsim:
    Yilmaz
    Çok teşekkür ederim ilğiniz için pilastik süs dekorlarını çıkartacagım ama minyetür köpek balıklarım yaklaşık sekiz aydır aynı akvaryumda besledim yaklaşık iki ay da gözlem yaptım herhangi bir huzursuzluk yaşamadılar hızlı hareketleride diğer japon balıklarınıda sitrese girmediler üstelik daha önce akvaryum diblerinde hareketsiz birşekilde dolaşan japon balıklarım minyetür köpek balıklarını aldıktan sonra hereketlendi ve hiç yumurta yada yavru alamadığım balıklarımdan yavru aldım bi ara akcaryumdan çıkardım minyetürleri ve japon balıklarım eskisi gibi tekrar hareketsiz dibde gezer ıoldular bende tekrar akvaryuma geri koydum tekrar alırsam minyetürleri japonbalıkların eskisi gibi dibde dolaşmalarından korkuyorum

Sayfayı Paylaş