1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balkonda Havuz Keyfi :)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde beyazvaryum tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. beyazvaryum

beyazvaryum

İsim:
    Metin Sevinç
    Cevap: Balkonda Havuz Keyfi :)

Temel abi gösterdiğin örnek çok hoşuma gitti dediğiniz gibi etrafını kayalarla çevirebilirim.Apartmanda oturmam benim için sıkıntı oluşturuyor.

Bu gün itibariyle balık sayısını altıya çıkarttım.Japon balıklarının akvaryumda sergiledikleri hareketleriyle havuzda sergiledikleri hareketler daha farklı örneğin ben japon balıklarını sürü halinde yüzerken hiç görmemiştim akvaryumda,ama havuzda sürekli sürü halinde geziniyorlar:smiley33:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    beyazvaryum bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bence havuz için yer varsa mantıklı. Ya patlarda diye birşey olmaz. Sonuçta akvaryumda da belirli bir risk vardır. Ya akvaryum patlarsa ? Aynı hesap yani.

Merin bey çok güzel şeyler çıkacak gibi. Balkon kapatmalar, DIY dış filtre yapmalar falan. Hayırlısı bakalım.

4. beyazvaryum

beyazvaryum

İsim:
    Metin Sevinç

Temel abi gönderdiğin linkleri inceledim kafamda güzel şeyler oluştu yarın havuzun kurulumunu tekrar yapacağım :) Fatih bey haklısınız risk heryerde var ama havuz bu konuda birazdaha hassas sonuçta plastik yırtılma,patlatma kolay oluyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim

5. beyazvaryum

beyazvaryum

İsim:
    Metin Sevinç

Uzun bir aradan sonra tekrar sizlerle olmak çok güzel değerli arkadaşlar son gelişmelerden biraz bahsetmek istiyorum.

Havuzla pek ilgilenemedim sade bir balığım öldü şu anlık bir sorun yok.Havuz aşırı şekilde yosunlandı su yemyeşil oldu ve aşırı koku gelince komşularda rahatsız olunca suyunu değiştirmek zorunda kaldım.Filtrasyona yoğunluğum dolayısıyla başlayamadım saat:gif

Ve uzun zamandır incelemelerim doğrultusunda japon balıklarım çiftleşiyor :basardim: rastgele satın aldım fakat kombineyi çok güzel tutturmuşum 1 erkek 3 dişi :) erkek olan sürekli dişileri kovalıyor anüslerine doğru kafasıyla darbeler yapıyor kuyruklarının altından çıkmıyor ve sürekli daireler çiziyorlar sanırım buda çiftleşmenin ön aşamaları kur yapıyorlar birbirlerine.

Yemlemede biraz proteine ağırlık vermek istedim doğru mu? yaptım bilmiyorum küçük böcekler,sinekler veriyorum.Kondisyon kazandırmak için...

Bu saatten sonra neyapmalıyım? Sağma yöntemimi yoksa kendilerimi halletsin işleri :D

6. beyazvaryum

beyazvaryum

İsim:
    Metin Sevinç

Arkadaşlar dayanamayıp sağdım :) Balıklardan beyaz pamukçuk gibi şeyler geldi bir kısmı elime yapıştı bir leğende duruyor suyun içinde şimdi.Biraz karıştırdım nazikçe şimdi ne yapmalıyım tecrübeli arkadaşlardna bekliyorum yorumları.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bu kadar şanslı birisine ben şapka çıkartıyorum.. :) Forumda japon balığından yavru alan bazı arkadaşların konuları var.. Onları araştırabilirsiniz.. MEvcut konular altında yeterince yazılıp çizildiğinden burda size eksik bilgi verilebilir.. Yerinizde olsam önce konuları okur sonra takıldığınız yerlerde yardım isterim..

Sayfayı Paylaş