1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balkonda Lepistes

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde tolga00 tarafından 12 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. tolga00

tolga00

İsim:
    tolga ykc
    Öncelikle merhaba abiler ben bu siteye yeni katıldım, hep aklımda olan bir işlemi sizlere danışmak istedim şimdi bu büyük bir plastik kabın içinde lepistes beslemek istiyorum balkonda buna hava veya ısıtıcı gerekir mi yoksa hava su ve ısısı yeter mi forumda gezerken bir abimiz yapmış, buz dolabı ile o içine ısı yalıtımı köpüğü kullanmış bende böyleyle yapmalımıyım. Birde ben bazı abilerden bilgi aldım su yosunlaşır diyorlar su bir şey olur mu yaptığım şeyi balkonda güneşe mi yoksa gölgeye mi lütfen yardım edin.

2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Canım kardeşim bu dediğine hiç kalkışma.Yazın ısıtıcıya gerek kalmasa bile oksijen için hava motoru,filtre ekipmanları kullanmalısın.Bunlar yağmuru yiyince dağılır gider.Yine direk güneşe maruz bırakmak yosunu tetikleyecektir.Plastik kap zaten sağlıklı olmaz.Hem sen üzülür hem de balıkları üzersin.Yapacaksan daha geleneksel yöntemler ile bir şeyler yapmayı dene.Yoksa hiç bu gibi işlerle uğraşma derim.Ama bakabileceğine güveniyor ve biraz da tecrüben varsa olabilir.Ancak kışın yapmayacaksın zaten değil mi?

-doctore-, ozgun_cyprus ve seyyaHH bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Balkon köşesine şu şekil bir şey yap tam olsun.

4. tolga00

tolga00

İsim:
    tolga ykc

Hayır kışın yapmayacağım.

5. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Eğer mayıs ayından sonra duşunüyorsan ve bulunduğun şehir fazla soğuk olmuyorsa besleyebilirsin.Ancak bu maximum 4 ay olmalı.Yoksa kışa girerken ani ısı değişiminden balıkların hepsi ölür.Kesinlikle hava taşı atmalısın.Ama şu kadarını söyliyim balık orda yaşarmı yaşar,buyurmu buyur.Ancak bir akvaryumdaki balık gibi mutlu olmaz.

Direk guneş kesinlikle almamalı.Direk güneş alırsa akvaryumun her tarafını yosun tutar.Hatta ısı çok artabilir.Buda balıkların ölümüne yol açabilir.

Kurmadan once en ufak ayrıntısına kadar İyi veya kotu herşeyi duşunmen gerekir.

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Büyük harfle yazılan bütün mesajlar siliniyor arkadaşlar bilginize.

Alparslan bunu beğendi.
  7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tolga kardeşim birkaç konudaki mesajlarına bakarak amacının ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ama anlayamadım. Bir arayış içindesin ama ne olduğunu kestirmek güç. Şöyle yapalım öncelikle neden akvaryum değilde plastik kap? Neden evin içi değilde balkon? Neden ısıtıcının gerekliliği bu kadar önemli? üretmekmi istiyorsun beslemekmi?

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş