1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bambu Bitkisi...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde lordnelsono6 tarafından 12 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    İyi günler arkadaşlar.Geçenlerde Büyük bir süpermarkete gittiğimde su içinde bambular gördüm.2.5 liraya 1 adet aldım.Yalnız eve gelirken acabalar oluşmaya başladı kafamda.120 litrelik japon tankımda bu bitkiyi kullanma şansım nedir?Bitki çok sert japonlar onu tırtıklayamayacaklardır bile.Ama su kalitesi yönünden ne gibi sonuçlar doğurur bilmiyorum.(Akvaryumda başka bitki yok sadece kum ve japon balıkları var.)Bu konu hakkında tecrübeleri olan arkadaşlar özellikle yorum yaparlarsa çok sevinirim...Teşekkürler...

Bu arada Bambu:

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bambunun tamamını su altında tutarsanız bitki çürüyecektir, paludaryum olarak kullanabilirsiniz.

3. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    İki tankımda da yaklaşık 6 aydır bambu var.Hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım.Bildiğim kadarıylada bambu akvaryum da ki nitrat'ı emiyor.Özellikle saumplı akvaryumlarda 5'li 10'lu gruplarla sumpta nitrat dengesini sağlamak için yetiştirenler var.Murat beyinde dediği gibi tamamını su altına sokarsanız çürür.Bende burguların başladığı yere kadar suyun altındalar.

4. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Peki bu bitki kumların altına kök salıyor mu yoksa kökleri suda asılı mı kalıyor?Yani dip çekimi falan yaparken bitkiyi çıkarabilir miyiz?Kuma tutunuyor mu?

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Her bitkinin olduğu gibi, bambuda kuma tutunacaktır, dip çekimi yaparken neden bitkiyi sökme gereksinimi duyacaksınız anlamadım. Bitkiyi sökmenize gerek yok dip çekimi yaparken.

6. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Murat bey, benim gözlemim şu ki bu bitkiler kum altına kök salmıyor.Söylediğim gibi 5-6 aydır bu bitkiye bakıyorum ve çok iyi gelişim gösteriyor.Ancak köklerini kum altına değil gövdeden suya saldığını gözlemledim.

murer bunu beğendi.
  7. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Akvaryumum 100lük standart akvaryumlardan dip çekimi yaparken haliyle plastik kapağı çıkarıyorum.Bu durumda mecburen bambuyu da çıkartmak zorunda kalacağım...

Sayfayı Paylaş