1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bambu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde methapor tarafından 7 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar nasıl aklıma daha önceden gelmedi anlamadım?
    Bambu bitkisi akvaryuma konur mu ?
    Ayrıca Vatoz veya Melek balığı yer mi?

Bu bitki salınım yapmazsa çok güzel bir akvaryum bitkisi olur.Fanusta denemeyi düşünüyorum deney amaçlı uygun olur mu bambu, o fanusu oturunca başka akvaryumdan bir beta balığı koysam nasıl olur?(Nasıl olur derken ölür mü?)bir gün durcak.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Bambu

Bambu dikili akvaryumlar var bildiğim kadarıyla. Benim tuzlu su akvaryumunda da yakın akrabası var zaten şu anda.

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Peki küçük fanusta deneyim mi? Kobay olarak gitmesin beta ölerek:F

4. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Bambunun köklerinde toprak yoksa Temel abinin dediği gibi yetiştirilebilir..

5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Büyük cam vazonun içinde ara sıra su değişimi yapıyorum kökleri baya bol yani sadece gün ışığı ve su benim tek endişem salınım gibi birşey yaparmı?

6. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Denedim balık şuan ortamı keş fediyor.Bambuları sanki sevdi gibi ama ortam biraz ona küçük geldi :F 70 lt 3,5litre 1gün beklicez.Ama suyu kirletiyor yüksek derece ondan bambularıda bir yıkadım :F

7. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Benim tankımda bambu vardı.Hatta dibinden yeni bir filiz çıkarmıştı.Babama uyup filizi koparınca banbu çürüdü.Akvaryumda güzel oluyor ama her dip çekiminde çıkarmam gerekiyordu benim...

8. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Bende malawi akvaryumuma koymayı düşünüyorum birkaç kök değişik bir hava olur...

9. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Tavsiye etmem.Benim bambumun dipteki filizlerini berbat ettiler.Ben de şimdi canlıdoğuran akvaryumuma koydum orda bir sürü filiz çıkardı:)

Sayfayı Paylaş