1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Baraj bitkisi akvaryuma olur mu ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde alper5959 tarafından 3 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Merhabalar yine ben yine bi soru :F Bu bitkileri bizim burdan çoğunluğu sazansıgillerden ve kızılkanatlardan oluşan bir barajdan topladım.

Dün 5 defa sudan geçirdim ve dünden beri mavi mürekkepli suda bekletiyorum.Bazı yakından fotoğraflar bulanık çıktı fotoğraf makinam yok kusura bakmayın.

Sorum şu ;

1. Bu bitkileri cichlid akvaryumuma koyarsam balıklarıma hastalık bulaştırma ihtimalim varmıdır

2.İçinizde daha önce böyle birşey deneyip balıklarını öldüren olmuşmudur :F

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Baraj bitkisi akvaryuma olur mu ?

Görüntülerden bitki tilki kuyruğuna benziyor.

Anladığım kadarıyla dezenfekte etmişsiniz. Problem çıkarmazlar, fakat sorun şu ki cichlidleriniz bitkilerinizi tırtıklayacaklardır. Zamanlada ortada bitki kalmayacaktır.

3. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Olsun fatih ben sadece bitkilerin hastalık yayıp yaymayacağını bilmek istedim onlar yesinler ben barajdan yığınla getirim yine :D Şu plastik bitkilerden kurtulmak isityorumda...

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hastalık bulaşmayabilir ama akvaryum su değerlerine ve ısıya, artı ışıklandırmaya karşı dayanırmı bilemiyorum.:smiley33:

alper5959 bunu beğendi.
  5. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Attım içine abi. Bakalım deneyip görücez, yaşıycaklar mı? Ama çok arsız bir bitki türü bunlar. Baraja ağ attık balıktan çok bunlardan yakaladık :F

6. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Alper, cikletleri pek aç bırakmaz ve günde en az 3 kere azar azar yemleme yaparsan, genel olarak bitkilere pek dokunmuyorlar. Fakat yinede yeni çıkan filizleri afiyetle yiyeceklerdir :)

7. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Şuanda dokunmadılar ama aldığım bitkinin birinin rengi yeşilden kahverengiye döndü bu benim bitkim mort oldu mu demektir :F

8. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Yanlış görmediysem birbirine çok benzeyen iki farklı tür bitki var. Bunların her ikisi de tropikal akvaryumlara uyum sağlayabiliyorlar.

9. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Onur bey doğadaki bitkiler soğuk su da yaşıyor,akvaryum sıcaklığına uyum sağlayabilirler mi?

10. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Normalde uyum sağlayamamaları gerekir. Ama ülkemizdeki sularda bulunan Ceratophyllum demersum Myriophyllum spicatum, Najas marina ve Lemna minor gibi bitkiler akvaryum ortamına kolayca uyum sağlayabilmektedir.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  11. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Hocam ben bunların yaşayıp yaşamadığını veya iyiye veya kötüye gittiklerinide anlamadım.Bakalm biraz daha zaman geçsin nolcaklar.Ama köksüz bi yosun türü var sanırım o ölmeye başladı

Sayfayı Paylaş