1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Barlas Sps tankı BARREEF

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Fatih BARLAS tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    60 litre su değişti,

2 saat sonra test yapıldı

25 derece sıcaklıkta 1.025 tuzluluk

Kh 8.7
    Ca 430
    Mg 1410
    Po 0,01
    K 430

Potasyum biraz fazla spslerde sarı renkler yeşile dönmesinin sebeplerini bulduk sanırım, suya bio optim digiest eklendi.

TencoMelih bunu beğendi.
  2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Su değişiminden sonraki değerler bunlar

3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    60 litre pek etkilemedi potasyumu

Montimahir bunu beğendi.
  4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Toplam aydınlatma kelvin değeri nedir Fatih? Sarı renk birçok akvaryumda yeşile dönme eğilimine girer zaten sorun yapma. Çok düşük besin düzeyinde akvaryumu tutmak ve güçlü ışık almasını ve 20.000 kelvinde yeşile gidiş hızlanır.

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  6. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Tanka teco tr10 ilave edildi. Makinaya uv ve ısıtıcı ekleyeceğim. Karbon ve medyası eklendi. 15 li priz takımını tanka monte ettim. Bir adet mp40 ve tunze 6208 ile akıntı işi mükemmel oldu.

murat parin ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  7. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Gece 2 kere elektrikler gitti, bende telefonun led ışığını suya yansıttım. Bir baktım her tarafta pod falan. Bir ara suyun yüzeyine doğru çıkan ufacık organizmalar gördüm. Çok ilginçlerdi foto çekelemeyecek kadar ufaklardı. Sanki plankton gibi. 1 mm ve daha ufak canlılar suda serbest yüzüyorlar. Bazıları yüzeye çıkıp yumurta gibi bir tortu bırakıp sonrasında tekrar aşağıya yöneliyorlardı. Umarım zararlı canlılar değildirler.

veysel bunu beğendi.
  8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Pod candır ;)

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kardeşim pot çok olması iyi bende de dediğin gibi var çeşitli boylarda cesaret edip pot yiyen balıklar mandarin, scooter blenny gibi almaktan çekinmem artık.

10. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Aynen bu şekilde ama yüzeye yakındılar.

11. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Bir tane mandarin yakışır o tanka şimdi.Hobiye başlama sebebim diyebileceğim canlı ama seramik kaya ile kurulmuş tanka fazla şans bulamadı.Tek kötü huyu mükemmel renklerini fazla göstermiyor hep dipte bucakta.

12. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Eklemeyi düşünüyordum bir süredir. Daha önce beslemediğim bir balık.

13. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    En kral angeldan iki kat daha güzel.

Onurs, Fatih BARLAS ve Montimahir bunu beğendi.
  14. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Haftalık testlerimizi yaptım. Kh tüketimi arttı. Ca mg tüketimi sabit lakin potasyumu eklemediğim halde düşmüyor. ********** kh sıvısına potasyum iyodür eklemiş günlük kh tüketimi 1,5 dhk şuanki şekli ile 7 de sabit tutabiliyorum. Dozajı arttıracağım ama kafama potasyum iyodür takıldı. Büyüme 2 haftadır başladı 6.7 ve 7 arasında giden kh yüzünden ph dalgalanması oluyor ve powder benekleniyor. Yosun oluşumu bitiyor gibi tankta sünger ve tüp kurtları heryerde arttı.

TencoMelih bunu beğendi.
  15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    SPS mercanların polip açılımları nasıl Fatih, geceleri avcı kollarını istekli çıkarıyorlar mı? Tüketim malum büyüme ile orantılı olarak artar, powder blue tang ancak sen element kısmında stabil duruma geçtiğinde rahat edecektir. O yüzden ani element girişleri veya doz artırımları yerine daha küçük küçük bir denge kurmaya çalış.

TencoMelih ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  16. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Polip açılımları süper gece nerdeyse birbirlerini yiyecekler, ca mg tüketimlerini sabitledim gibi 450- 1350 stabil, büyüme tropic marin zooton ve amino asit takviyesi ile başladı, haftalarca zootonu aradım en sonunda buldum. İleri büyüme platelerde hızlandı kh tüketimini sanırım onlar arttırdı 1 cm büyüdüler 2 haftada.

Pempe millepora açık turuncu pastel bir renk aldı sorun burda 20131229_163706.jpg 20131229_163706.jpg

20131229_170428.jpg 20131229_170428.jpg 20131229_170703.jpg

Seriatoporanın ışığa en yakın polipleri beyazladı mesela altlar mor

Ekli Dosyalar:

burak ozu, TencoMelih, MESUT_KERİM ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  17. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    15 gündür 1 senedir beynimde olan ağrı için uğraştım mr falan canlılarla pek ilgilenemedim gerçi pembeler turuncu, sarılar yeşile döndü.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçmiş olsun öncelikle, sen daha önemlisin elbette. Plate coraller kısmen daha dayanıklı Fatih. Fakat acropora veya millepora coral kısmen zordur. Pembe millepora rengini korumakta oldukça zorlar. Ben bir ara besledim büyüme inanılmaz güzel devam ediyordu, renk olarak 5 ay süper ilerledi hatta arttı ama sonra Marmara suyu kullanmaya başladım ve element yapısını kendimce çözümler ile aşmaya çalışınca ipin ucunu kaçırdım, solmaya başladı. Millepora coral renk itibari ile senin potasyum ve potasyum iyodür ilavelerini sanıldığı kadar sevmez, eksik olması da iyi yönde etkilemez ama özellikle potasyum iyodürün fazlası kahverengiye çevirir. Mercan kahverengiye doğru gidiyor, hatta renk kaybolduktan sonra o bile yeşile çevirebilir.

İlave olarak akvaryumda yosun sorunu var mı, sanki sağda solda sacak yosununa benzer oluşumlar var?

19. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Tank 1 aylık yosun normal sanırı sakal yosunu yok ama

20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Geçmiş olsun kardeşim, her daim önce sağlık kendimiz sağlıklı olacağız ki ailemize işimize hobimize bakabilelim.

Fatih BARLAS bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş