1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Barlas Sps tankı BARREEF

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Fatih BARLAS tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
  2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    4. Kıllı yengeci en güzel mor pembe olan acroyu yerken yakaladım, tankın içinde iken yok ettim yok böyle bir şey bu en ufak boydu.

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    41 kere maşallah :nazar:

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fatih güzel maşallah. Zamanla daha iyi olacak titiz adamsın.

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Uçan yengeçlere alışmıştık bunun finali farklı olmuş.:) Ürememişlerdir inşallah.

6. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Tanka 1 adet erkek mandarin ve 3 adet hawaii yellow tang eklenmiştir. Yellowlar s boy ve çok zayıflar bakalım hayırlısı powder rahat bırakırsa yosun tüketecekler

Ürediyse ayvayı yedik Murat tetikteyim bu seferki çok ufaktı önce acronun kendi yengeci sandım

2014-01-16 18.33.12.jpg

Limitasyon oluştu. Po4 1 no3 0 şuan. Son su değişikliğimizde kullandığımız reçine sayesinde 1 haftada sakal yosunu ve cyno başladı. Test edinip no3 testini yaptım. Nitrat sıfırlanmış su ile tanka fosfat vermişiz. Su değişikliğine reçine değiştirip devam ediyorum yemlemeyi arttırdım.

TencoMelih, Montimahir, YIKIKTEMO ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fosfat karşılığı Nitrat olmadığında aynen söz ettiklerin oluşuyor Fatih. Güzel tespit yapmışsın, reçine ne kullandın?

8. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Fauna marinin reçinesi şuan 0 tds veriyor ro.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ro suyunun önemini veya iyi su çıkaran ile özensiz su çıkaran Ro arasındaki farkı son günlerde balık akvaryumu olsa da ben de oldukça net gördüm.

Montimahir ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  10. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Abi önlem olarak tanka artemia, kardides, kuru yem ve az nori girdim. Sonra 40 litre su değiştirip clear fx pro ekledim. Tam kh ca mg k dengeledik derken bu geldi başımıza. Powder ve blue tang benek şuan ama eşek gibi yiyorlar fosfatla nitratı dengeleyemedik bakteriler ölecek spsler göcecek bu gidişle

Aslında limitasyon sinyalini skimmer vermişti toplama azaldı ben önemsemedim.

murat parin bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aynı sözler olacak belki ama titizliğin ve sürekli arayış içinde olman yanında kafana takılanları anında dengelemek veya düzeltmek adına müdahaleler yapman yaşananları ortaya çıkarıyor biraz da. Bakteriler durduk yere ölmez genelde, eğer çoğalsınlar diyerek sisteme bakteri yemi girer ve sonrasında popülasyona yetmeyen besin düzeyi ortaya çıkarsa ancak yaşanır.

Powder ve blue tang balığı için bir şey yazamıyorum çünkü senin de belirttiğin gibi akvaryum dengeye gelmiş değil.

murat parin bunu beğendi.
  12. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Eklediğim ilk günde itibaren sakal yosununu azaltma eğilimi gözledim tabi bunda eklediğim yellow tanglerinde katkısı çok su cam gibi.

Bir süredir digiest eklemesini kestim Temel abi biopelleti hesaba katarak geçen hafta temizlik yaparken pelletleri yarıya indirdim 50 gr şu an.

YIKIKTEMO ve Montimahir bunu beğendi.
  13. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bu akşam tanka orp/ph controller 25 mg weipro ozon ve hava motorunu protein skimmera bağladım

Ph 8,3
    Orp 106 çıktı. Çok düşük osmos suyu 7,96 ph çıkıyor 350 mv de makina hem hava hemde ozonu kapayacak

14. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    1 saatte ozon orpyi 150 ye ph 8.18 getirdi ozon kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum

15. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Fatih Bey orp yi neyle ölçüyorsunuz?Çıkan değer çok düşük geldi bana.

16. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Reef royal aquaristic diye bir cihaz hem ph hemde orp probu var

17. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Ben bu kadar bilimsel yaklaşmadım günde iki saat(30 dk x 4 ) yasladım gazı ama fayda sağladığı kesin.Hatta bir gece cihazı açık unuttum ilk kurulum zamanlarında.Yaklaşık 7 saat çalıştı sabah farkına vardığımda balıklarda baya bir sersemleme olmuştu ayrıca blue tang maviden turkuaza dönmüştü ama atlattılar.:)

Problar nerede ?Ölçüm sumptanmı yapılıyor ana tanktanmı?

18. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Ana tanktan şuan Murat cihazı geçici olarak oraya kurdum

19. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS

Senin ozon kaç mg gaz veriyor

20. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Abi alma var dedim ben sana almışsın yine veriyim bir tane ölç bi hangisi kafana yatarsa onu kullanırsın. Akvaryum için tasarlanmamış bir cihaz değil güçlü biraz.

Sayfayı Paylaş