1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

basit akvaryum

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde mutlu tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    30x25x20 cm. ölçülerinde bir akvaryumum var. Başta bilgisizlik (araştırma yapmadan) yaparak iki balık aldım ve öldüler. Akvaryumumda kum, filtre, motor gibi gerekli malzameler yoktu. Şimdi altına kum döksem ve kaliteli bir filtre taksam 2 balık için yeterli olur mu acaba? .8. aha:

Mesaj düzenleme 17

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Önce beslemek istediğiniz canlıyı tesbit edin,sonra gerekli ekipman temin edersiniz.
    Bu ebatta bir akvaryumda ben olsam Betta bakardım mesela :)

3. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    basit akvaryum

Yok, 2 tane japon balığı olarak düşündüm.

Mesaj düzenleme 18

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Tür seçiminizi yaptığınıza göre,bu türden balık besleyen arkadaşlarımızın yorumlarını almak daha iyi olacak,
    akvaryumunuz zaten küçük bir de iç filtre ile alan kaybetmektense şelale filtre daha iyi bence,taban kumu için de en uygunu ne ise onu alın çünkü japonlar kumu ağızlarına alıp geri vermek gibi bir alışkanlık içindeler.

5. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    basit akvaryum

Şelale filtre alacağım. burda:gif

Mesaj düzenleme 20

Lütfen imla kurallarına özen gösteriniz.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    basit akvaryum

Şelale filtrenin o akvaryumu sarsacağını düşünüyorum. Büyük gelir düşüncesindeyim ama diğer üstadlarımız ne der bilemem ...

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    basit akvaryum

Öncelikle geçmiş olsun mutlu kardeşim. Akvaryum kurarken şunları unutmamak lazım ,suyu doldururum içine balık atarım durur.Böyle bir şey yok , nasıl insanlar oksijene havaya muhtaçsa balıklarda muhtaçdır, Balık almadan alıcanız balığın yaşam şartlarını bilmeniz gerekir bunları bir nevide öğrenmek sizin yararınıza olucakdır. İleride sağlıklı balik beslemek için en azından bilmeniz gerekir. Zaten şimdi farkına varmışsınız yeni başlayan herkez hata yapabilir bende yapmıştım.küçük şelale filitre size yeticeni sanıyorum genede bizden daha bilgili akvaristlerimiz var birde onların yorumlarını alın derim saygılar.. saygılar:gif

...........................
    Mesaj Düzenleme 4

8. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    basit akvaryum

Suyu doldururum içine balık atarım durur düşüncesine bende katılmıyorum.Japon balıklarının yaşama şartlarını araştırarak öğreniyorum.Küçük bir şelale filtresi alacağım.

9. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    basit akvaryum

Eskiden bende o boyutta bi akvaryum bakıyordum.Şelale filtresi almalısın BOYU WF-2025 var bende o vardı fiyatı makul 20 tl'ye almıştım ben.Hem kaliteli hemde çok iyi temizliyor şuanki 70*30*40 akvaryumda bile o var gayet iyi.Ama ben olsam 2 tane japon alacağıma 2 neon-2 lepistes(1e-1d) alırdım hem lepisteslerin yavruları olabilir hemde izlemesi daha zevk verir.Tabi neonlar normalde 8+ tane bakılması lazım ama senin akvaryum küçük 3 neonda olabilir sanırım.Ve 1-2 tane yapay bitki al :)

10. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu
    basit akvaryum

İlerde japonları satıp farklı tür balık beslemeyi düşünüyorum.Sonra büyük bir akvaryuma geçerim heralde.Filtre hakkında verdiğin bilgi için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş