1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bazı şifalı bitkiler ve faydaları

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde muratozturk tarafından 30 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Elma sirkesinin bitkilere bir zararı olmaz dimi?

2. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Bence sirke akvaryuma direk uygulanmamalı kötü kokutur.

3. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    sirkeyi ben sadece camların kireç lekelerini temizlemek için kullanıyorum bu arada tankım bitkili ortalama 30 yada 40 ml giriyor suya tankım 100 litre

4. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Balıkları azdırsada ne olur diyorum bende... :bilmem: Dişi balıktan bahsediyorum...Balıklar sadece yumurtlayacakları zaman çiftleşirler ( canlı doğuranlar hariç ). Tarçının folikül uyarıcı etkisi mi var? Böyle bilimsel bir gerçek varsa çok güzel ama bu durum da tarçının etkisi afrodizyak tanımına uymaz...

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Elma sirkesi diğer sirkeler gibi kötü kokmuyor hem sadece 3-4 damla uygulandığında kokacağını zannetmiyorum.Balıkların mukozosunu güçlendiriyor yazmışsınızda mukozoyu güçlendiriyosa zaten balığı bir çok hastalıktan kurtarcaktır.

6. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryuma 4 damla elma sirkesi ekledim.Akvaryumda hiç bir koku yok.40lt de 4 damla sirke ne kokusu yapcak ki?Yararlı olcak mı orasını tartışmak gerekir.

7. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    türker bey bu tarçın konusunu başka bir forumda yaklaşık 30 sayfa tartıştık bazı akvaristler bilmem kaç zamandır yumurta almayan sarı prensesim v.s. yumurta almış diyor folikül uyarıcı etkimi dersiniz yoksa tarçın sayesinde artan hormolsal faaliyetler folikül uyarıcı etkimi yaptı dersiniz afrodizyakmı dersiniz ona siz karar verin :)

8. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Çoşturucu etkisi var folikül uyarıcı bence çünkü bunu kullanınca balıklar falan azıyor sadece cinsel anlamda değil aman fazla kullanmayın deprem olur.aliye:gif:heyo:

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkür ederim.

Videodan sonra tuzlu su balıklarına emin olun çok hobici tere vermiştir. Ancak yazdıkları forumda zamanında itiraz edilmiş olunca yazan yok. Gıda konusunda bu kadar net, bu kadar açık ve bu kadar faydalı bir besini malesef ve malesef YIKIKTEMO değilde Coni abileri balıklarına verseydi ve yazsaydı şimdi çoktan meşhur olmuştu.

Ne de olsa Vatandaş yazdı, yabancı hayranlığımıza hayranım gerçekten...

ozcan13 bunu beğendi.
  10. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Murat Bey,
    Ben tarçın kesinlikle etkisizdir demedim. Bazı gerçekler vardır, o gerçekler dahilinde olur veya olmaz denebilen durumlar vardır.
    Bazı kavram kargaşalarının önüne geçmek istedim kendimce. Ayrıca akvaryumportali'nda bu tarz bilgilerin daha detaylı ve bilimsel anlatılmasını istediğim için irdeledim konuyu. Amaç bilgilerin detaylı olarak mesajlarda işlenmesiydi. Hani biraz ben araştırırm, biraz başkası güzel bir konu ortaya çıkabilirdi. Soru sormazsak olmaz...

Ayrıca başka forum ve oradaki 30 sayfalık mesaj beni hiç ilgilendirmiyor. :) Büyük insanların makalelerindeki/çalışmalarındaki bir takım olaylar bile değişebiliyor zamanla.

Son olarak Temel Hocam'ın yine tarçınla ilgili bir konudan mesajını alıntılamak istiyorum;

Mesajın bulunduğu konu;
    http://www.akvaryumportali.com/threads/6862-malawi-lere-tarcin

11. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Bende bu kavram ayrımcılığına takılıyorum yani ben sadece olanı yazdım yani bence balıkların cinsel aktivitesinin artması benim dilimin afrodizyak demesine sebep oluyor :) ancak sizinde belirttiğiniz gibi keşke elimde teknik malzeme olsada doğrumu söylüyorum yanılıyormuyum kanıtlasam .Benimki sadece gözlemlemekle kalıyor

Sayfayı Paylaş