1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bb magus nac 29 ps toplama sorunu

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde ersan kpt tarafından 4 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Herkese iyi aksamlar;

Dun aksam bu saatlerde anemonlari kucuk hamsi parcalariyla besledikten sonra ve 2 parca kucuk yemi karideslere kaptirdiktan sonra hersey yolundaydi

Bu sabah kalktigimda ise ps in toplama haznesinin dolmadigini , kopugun govdeden hazneye cikmadigini farkettim. Temizlik icin durdurup ustunu bosalttiktan sonra bir kez daha calistirdim ama hala resimde de gorulebilecegi gibi govdeyle toplama kabi arasindaki seviyeyi gecmiyor.

Ayrica tankin ici de bulanik. Ps in yaninda bulunan hava emme hortumlarinin oldugu yere parmagimi bastirinca kopuk seviyesi yukseliyor ideal seviyeye kadar ama bu sefer de cirpma duruyor.

Motorlarda bir sorun yok gibi duruyor (en azindan ses ve orta haznedeki kopuk seviyesi)

Motorlarin alici deliklerinde vakum var.
    Sabah dikkatimi ceken bir diger sey sumpin en sonda, kafa motorunun oldugu gozunde suyun ustunde atik yagli kopuk vardi.Su anda da mevcut ama butun degil parcalandi.

Goruslerinize minnetar kalirim. 1451932022659-111163577.jpg 1451932069157-647365598.jpg 1451932130112-1145860199.jpg 1451932173885-1080001785.jpg

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Protein skimmer markalarından ve seviyelerinden çok anlamam. Ancak Çırpıcı üzerini Kontrol eder misiniz? Benim protein skimmer da snail yavruları çırpma işlemini engelliyordu. Temizledim düzeldi. 6 ayda 1 bu işlemi yapmak gerekiyor

3. ersan kpt

ersan kpt

İsim:
    ersan devrim
    Su an icin gozuken bir sey yok ama baska bir arkadas da ps toplayacak bisey olmazsa kopurmez cok fazla dedi.

Sanki bir sekilde dun verdigim hamsilerden artik biseyler girmis diyicem ama hayirlisi bakalim.. Yarina kadar degismezse sokup bakarim artik...

Sayfayı Paylaş