1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beğendiğim İç Filtre Olan Aquael Turboyu Tanıyalım

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde reis tarafından 13 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Merhabalar, bu tanıtımımızda alternatif filtre arayışı içinde bulunan arkadaşlarımız için güzel ve farklı dizaynı ile göze çarpan bir iç filtreyi konu edeceğiz.

3 biçimli filtreleme özelliğine sahip (mekanik, biyolojik,kimyasal) Aquael turbo iç filtre lerin farklı büyüklüklerde ve waat a deiğişik modelleri var. 6 waat gibi oldukça az enerji için saatte 650 litre gibi tatminkar bir debiye sahip olan modeli içlerinde en çok tutulan modeli olup,orta büyüklüklükteki akvaryumlar için (150 litre ye kadar) tercih edilmektedir.

Kolay ayarlanabilir su ve hava ayarı,aynı zamanda 120 derece dönme ayarı ve kolay temizlenebilir sünger kartuşu,askı aparatının genişliği,yüksekliği ayarlanabilir olması filtremizi çok daha kolay kullanılabilir hale getirmektedir. Ayrıca aquael turbo iç filtreler 20-50 tl arası değişen fiyatlarıyla oldukça ekonomik bir filtredir.

Bu tanıtım www.akvaryumportali.com tarafından hazırlanmış olup,izinsiz alıntı yapılarak paylaşım yapılmaz.

2. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    Cevap: Beğendiğim İç Filtre Olan Aquael Turboyu Tanıyalım

En alt kısım süngermi yoksa süngerin konulduğu haznemi bana lazım olucak ilerde böyle bir şey 170 litreye hangisini önerirsin Olcay ağbi....Süngerin üstündeki bölmeye seramik halka yerleştirebiliyormuyuz bunda, haznede o kadar genişlik varmı hoş olmadı halkaları kırıp yerleştiririz....

Cikletci bunu beğendi.
  3. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Birde Olcay ağbi ses durumu nasıl daha önce sobo marka bir iç filtre aldım evlere şenlik alt kattan sesini duyarsın :can:

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

En alttaki sünger hocam. Onun üstündeki hazneye ise istediğin malzemeleri koyabilirsin.Aktif karbon,seramik,biyolojik sünger vs gibi şeyler.İç filtrelerde sesi çıkartan şey genelde hava emiş hortumudur. Bu hava hortumunun ucuna takılan susturucular satılıyor. Sanırım 50 krş civarı bir değeri var. O susturuculardan alınıp takılırsa ses olayı büyük ölçüde kesilir.

5. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Ağbi benim soboda motor o sesi çıkartıyordu resmen traktör gibi hava hortumunu taktığım an ses iki katı artıyordu benim anlamadığım bu filtrede sünger dışardamı duruyor resimden pek anlayamadım sanırım sünger herhangi bir şeyin içinde değil

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Cem abi sünger aynı pipo fildredeki gibi açıkta. Onun üstüne ise filtre malzemeleri için hazne geliyor. Senin motorda bence bir sıkıntı varmış. Ben dinlendirme tankından yukarı basmak için Sobo Kullanıyorum 2500 L/H. O kadar ses çıkmıyor. Ama Olcay abimin yaptığı tanıtımdaki filtreler gerçekten hoş. İç filtreyi oldum olası sevemedim. Alacak olsam seçilecek bir filtre.

reis bunu beğendi.
  7. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Çok teşekkürler Olcay abi

reis bunu beğendi.
  8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Aslında süngerin dışarda olması balıklar için bir avantaj diyebiliriz.Balıklar,özelliklede yavrular bu süngerin yüzeyinde toplanan besin maddelerini tırtıklamayı ve bu yolla beslenmeyi çok severler. Yavru akvaryumlarımda dıy olarak yapıp kullandığım pipo filtrelerinin süngerlerini bu sebeple hep açıkta bırakırdım. Yavrular gelip gidip süngeri tırtıklarlardı.

9. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

330 litreyi çevirebilcek bu filitreden alsak hangi modelini almalıyız? dış filitrede var sadece iç filitre olmaz denmesin:D.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Murat dış filtren varsa bunuda yanına ek olarak kullanabilirsin. Ama tek başına 330 litreye yeterli gelmez. Bu filtreler daha küçük,(150 litre ye kadar) akvaryumlar için daha uygundur.

Sayfayı Paylaş