1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Belkide daha eksik ama şimdilik bitti :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde HKNK tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Merhaba arkadaşlar
    öylemi olsun böylemi olsun derken sanırım biraz bişeylr yapmayı başardım tabiki sizin desteğinizle hepinize teşekküler.
    Akvaryumu mu kurmaya başlamadan önce oda rengini değiştirerek başladım işe kırmızıdan maviye nasıl geçtim bende anlamadım neyin kafasını yaşıyorsam :D tabi bunların hiç birine başlamadan önce hep aklımda akvaryum kurulumu vardı ama destek de almam gerekiyordu ve sizleri buldum iyikide buldum bu portalı:portaliseviyoruz: başta Alparslan ve mesutkerim isimli arkadaşlara olmak üzere fikirlerini ve düşünceleri ile birlikte desteğini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Akvaryumum un ebatları 120x45x60
    İlk hali 20140630_224245.jpg İlk olarak hangi kum hangi aydınlatma derken sizlerin desteği ile ince mercan kırığı kum kullanmaya karar verdim aydınlatma olarak da sylvania grolüx biraz tuzlu gelince şuan ismini hatırlamadığım florasanları kullandım o_O
    20140803_230826.jpg

akvaryumuma suyu doldurmaya başladım ve bittiğinde gördümki su yüzeyinde yağlanma ve toz zerrecikleri var hemen koştum akvaryum portalına üstadlarıma danışmaya nacizane tavsiyeleriyle bir sirkülasyon motoru takdım daha doğrusu içfiltre takdım hem sirkülasyon yapsın hemde temizlemeye destek olsun diye ayrıca 1 tanede hava motoru ile destekledim umarım yavrularım fazla oksijenden zarar görmezler :oops:

20140803_221025.jpg
    akvaryumumun içinde 17 adet sarıprenses yavrularım var inşALLAH bunları sağlıklı bir şekilde büyütüp tekrar yavru alırımtemo11
    20140803_230423.jpg
    unutmadan bir tane magrakanta çöpçüm (sanırım ürktüğü için kayaların dibinden çıkmıyor) 1 tanede vatozum var ama onların resmini çekemedim:confused:
    20140803_230453.jpg 20140803_230503.jpg 20140803_230521.jpg

şimdi sizlerden rica gördüğünüz hatalarımı yada değiştirilmesi gerekenleri veya eklenmesi gerekenleri bana söyleyip yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çook teşekkürler hepinize..temo10

MESUT_KERİM ve Alparslan bunu beğendi.
  2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sistem doğal taşlar kullanılarak zenginleşirdi dekoratif olarak. Başka söylenecek bir şey yok. Gerisi zaman ve sabır. Iyi hobiler.

3. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Üstad doğal taş olarak tavsiyen ve fikrin nedir örnek vererek yardımcı olursan sevinirim ben pekbi acemiyim :)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bende kaya miktarını artırmanızı önerebilirim. Fosil kaya diye satılan kayalar var. Fiyatlarını bilmiyorum ama şık duruyorlar. Bir süre sonra anubias bitkisi de girebilirsiniz birkaç kök hoş durur. Gerçi zevk meselesidir ama ben şahsen akvaryumlarda doğal dekorasyonlar yapmaya çalırdım mesela bir tatlı su akvaryumunda mercan ve deniz kabuğu biraz alakasız olmuş. Bu tamamen şahsi bir düşünce ama ;)

HKNK bunu beğendi.
  5. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Mesut ustam dedim ya fikirleriniz benim için çok önemli diye deniz kabuğu akvaryum geldiğinden beri duruyor akşam gidince ilk iş onu çıkartırım başlık da da dediğim gibi daha eksik diye :) sizlerin tavsiyesi ve yönlendirmesi ile sonuca ulaşmaya çalışıyorum kısmetse :) bu arada mercan damı abartı olmuş :( o kadar para verirdim ona :)

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Estağfurullah Hakan bey ustalık haddimiz değil ;) Başta da belirttim söylediklerim şahsi fikrimdir en güzel dekor hoşunuza giden dekordur. Şöyle yapabilirsiniz beslediğiniz balıklarla ilgili akvaryum resimlerini inceler en çok hoşunuza gideni kendinizce şekillendirebilirsiniz. Ayrıca hava hortumunu arka köşeden geçirip kumun altından ortaya alırsanız ortadaki hortum görüntüsünden de kurtulabilirsiniz.

HKNK bunu beğendi.
  7. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Teşekkür ederim ben her fikre ve görselliğe açığım :) hava motorunun hortumu panikle öyle konuldu :) yavaş yavaş toparlanacak inşallah bu arada anubias fiyatları ne kadar uçuk muş öyle :(

Sayfayı Paylaş