1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bemba Dış Parazit

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde Trofeus tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Selam arkadaslar gecenin bu saatinde rahatsiz ettim sizleri bemba baliklarimda pullarinda eskimis gibi bir goruntu mevcut kuma sůrtünmeleri var gozlemledigim kadar dış parazitler ne yapmam gerekiyor kaya tuzu yeterlimi? Resimdeki erkegin diger kisminda pullarinin uc taraflarinda beyazlasma var bloat degiller beyaz beneekte degiller stresi atlattilar simdide bu sorun basladi. Yardimci olacak arkadaslara simdiden cok tesekkur ederim.

Ekli Dosyalar:

2. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Dostum yaralar çok derin değil ise kaya tuzu ve su değişimi..
    Ancak Sera Mycopur da kullanabilirsin etkilidir.

3. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Yaralar derin degil sadece pullarinda beyazlama gibi ve beyaz benek ve mantar degil kasinti sureklimevcut kaya tuzu yeterlimidir epsom tuzuda kullansam olurmu

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Balığın pullarında açılma var mı? Dış parazitte olabilir.
    Epsom magnezyum içerikli tuz gerçi, ola bilir ama kaya tuzu bilindik tuz...;)

5. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Tesekkur ederim tam adapte oldular diyorum bir sorun cikiyor. Bakalim aksam baslicam kaya tuzuna 3gunde bir su degisimi yeterlimi dis filitreleri temizlemem gereklimi pullarinda acilma yok fakat pul uclari eskimis gibi beyazlamis erkegin alininda nokta gibi kocaman bi leke var resim cekicem cekemiorum cok haylazlar durmuyolar hic

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Böyle durumlarda sık su değiştirmek ve sık filtre temizliği iyi ama mevcut bakteriyi kaybetme riski de var ince ayarı kaybetmemek lazım...

7. Trofeus

Trofeus

Yer:
    Samsun
    İsim:
    Adem Özdemir
    Sanirim duzeldiler cok sukur hicbir beyaz kalmadi uzerlerinde cok tesekkurler

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş