1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bemba mı İkolamı Karar Veremedim?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde baron tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. baron

baron

Yer:
    Girne -Kıbrıs
    İsim:
    toycan onuk
    Tropheus akvaryumunun sonuna doğru ilerliyorum. Ancak şu anda tür olarak tam kararımı veremedim, ikola ve bemba arasinda gidip geliyorum, bemba irk olarak iyilerinin Türkiye'de bulunmadiğinı duymuştum, ikola ise böyle değilmiş. 5-6. Cm lik yavrular bantları tam belirgin olmasa da ve en iyi ırk olmasa da kaliteli yemlerle renkleri yerine gelir mi acaba? Bide oran olarak kac erkek kac disi olabilir. Akvaryum olculerim. 100x55x48. 264 lt.

2. jollyroger

jollyroger

İsim:
    Uğur BAYAT
    Cevap: Bemba mı İkolamı Karar Veremedim?

8 dişi 2 erkek bemba besleyebilirsin ayrıca bemba,ların çok iyi ırkları var f0 direk gölden gelen bemba orneklerı ve f1 yavruları ankarada çoğu akvaristte var yani turkıye bu ıste artık cok ılerlemıs durumda en ıyısını bulursun dert etme.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İkola Tropheus türünü çok severim. 10-12 balıktan oluşan bir koloni olabilir. Fakat balıkları çok iyi seçmek lazım. Bantlar biraz bozuk olduğunda yavru iken ilerde güzellikleri kalmıyor.

4. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

İkola Kaizer...

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Tropheus orange bemba... Şahsi fikrim.

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tropheus'ta her iki türün ayrı güzelliği var.Seçim olarak Tropheus'ta önemli olan yavru alınacaksa anaçları iyi olan ve damızlık alınacaksa hangi şartlarda bakıldığına dikkat etmek gerekir.Kısaca kötü balık yok ,kötü şartlarda bakılan balıklar mevcut.Burda tavsiyem bu iki tür arasında sağlıklı ve iyi bakılmış olanına yönelmeniz.Yaptıracağınız akvaryumda bana göre mümkün oldukça uzunluğa önem verin yani 120 cm ve üzeri yaptırın.Tropheuslarda hiyerarşi çok önemlidir.Baskın erkek akvaryumda bölge sahiplenecektir.Uzunluk kısa olan akvaryumlarda tüm bölgeyi baskın erkek sahiplenir ve diğer balıklara eziyet çektirir.Bunların sonucunda yavru almak uzar.

Bu türler haricinde Black kriza önerebilirm.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mrb Toycan bey hangi türü besleyeceğinize karar verdinizmi.?Gelişmeleri bekliyoruz.:)

Sayfayı Paylaş