1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bENİM Mercan Bir Gecede Bu Hale Geldi

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde oytun34 tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. oytun34

oytun34

İsim:
    oytun durucu
    Benim mercanım bir gecede fotoğraftaki hale geldi, neden mercan açmıyor? Deniz akvaryumu mercanımın türü sizce nedir ve sağlıklı olarak açması için ne yapmam gerekiyor. Türü Goniopora olabilir yanlış bilmiyorsam.

unnamed (1).jpg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 17 Mayıs 2015
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yanlış giden bir şey var o zaman...

3. oytun34

oytun34

İsim:
    oytun durucu
    Alparslan bey ne gibi bir yanlışlık olabilir?
    Daha önceden kumda duruyordu daha sonradan kayaya aldım ve bir sorum daha olacak akıbeti ne olur, komple mi ölür yada tekrardan yeşerir mi?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 12 Mart 2015
  4. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Oytun kardeşim, akvaryumun kaç aylık, tuzluluğunu neyle ölçtün, fosfat-nitrat durumu nedir, tankın yeniyse amonyağın kaç?

YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  5. oytun34

oytun34

İsim:
    oytun durucu
    Açıkcası hiç bir ölçüm yapmadım, akvaryumum 1 haftalık nasıl ölçüm yaparım ne almam gerekiyor yardımcı olur musunuz rica etsem.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 12 Mart 2015
  6. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Kötü koku varmı canlıda?

7. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    O mercanı aldığın yere iade etmeni öneririm. 1 haftalık akvaryuma mercan konulacağını nereden duydun. 2 aydan önce sistem oturmaz(hazır su kullanmadıysan). Keşke yavaştan başlasaydın. En azından tuzluluğu ölçecek bir alet olması lazım. Bakteri kültürüyle kum ve kayalarını canlandırman ve azot döngüsünü başlatman gerek. Bunlar 1 buçuk, 2 aylık bir süre alıyor. Çok acele etmişsin.

YIKIKTEMO ve harfuzmani bunu beğendi.
  8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Amonyak, nitrit ve nitrat testleri alın. Canlıyı aldığınız yere geçici de olsa mutlaka bırakın. Ve canlı girişi yapmayın 1 ay.
    Ganiapora zor canlıdır ve oturmuş su ister.
    akvaryumcudan almış olduğunuz su sizin sisteminizin hazır olduğu anlamı tasimayabilir. Kum ve kaya nedir? Yeni koyduysaniz sisteminiz sadece su sayesinde daha hızlı oturacaktir. Ama bu 1 haftada olmaz.
    Bence tanıtım konunuzu açın oytun bey. Orada daha fazla yardımcı olabiliriz.
    Ben 1 yil önce tankimi kurdum. Bu portal sayesinde çok keyifli bir akvaryumum var. Hicbirsey bilmiyordum sağolsun arkadaşlar ellerinden geleni yaptılar.

Ek olarak lütfen büyük harflerle yazmayın. Bu bağırmak anlamına gelir.

9. Seçkin Türk

Seçkin Türk

İsim:
    Seçkin Türk
    Selam, brown jelly gibi duruyor. Arkadaşlar güzel şeyler onermisler ama ben biraz farklı birşeyler söyleyeyim. Bende de benzer durum olmuştu, elegance in yanına koyunca bir gecede bu hale geldi. Two little fishes in coral cleaner ürünü var. Üzerinde nasıl kullanılacağı yazıyor. Bu malzeme ile üç gün üst üste 15 er dakikalık seanslar uyguladım ve ölmeyen yerlerini kurtardım. Şimdi yavaş yavaş toparliyor. Olur da denemek isterseniz böyle de bir yöntem var ama tabiki doğrusu Akvaryum oturduktan sonra mercan eklemek. Kolay gelsin

10. oytun34

oytun34

İsim:
    oytun durucu
    değerli bilgiler için teşekkürler

Sayfayı Paylaş