1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ben Ne Yapıcam

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde baysamin tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. baysamin

baysamin

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    mert tankutay
    Geçen sen teknosadan kodak marka fotoraf makinası aldım ilk zamanlar çok iyiidi.

Çektiğim fotolara örnek.

http://www.resimkoy.net/resim.php?resimid=qx9sh8o4lp.jpg"][​IMG][/URL]

Daha sonra pil ömrü kısalmaya başladı ve zamanla 3-5 poz çektikten sonra kapanmaya başladı makina servise gönderdim cihazda arıza olmadığını kodağın ürettiği bir pili kullanamamı önerdiler önerilen pil piyasada bulunmuyor sanal satışlarda aarştırdım 65tl den aşağı pil yok ve stoklarındada bulunmuyor resmen elimde patladı makina

Hevesle aldığım çalışmayan makinayla kalakaldım hevesimde kaçtı.

Fotoraf makinasını üretiyorlar bu pil haricinde çalıştıramazsınız diyorlar pilleri yok ortada ben ne yapayım şimdi.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Ben Ne Yapıcam

Cihazın garantisi devam ediyorsa, ben senin yerinde olsam, Kodak'ın altını üstüne getiririm ve o pile beş kuruş vermem. Genelde pil garanti kapsamı dahiline girmez, ama hikaye. Öyle bir giriyorki.

Servis makineyi pil dahil tamir edemiyorsa, yeni makine vermesi gerekir....

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Ben Ne Yapıcam

Mert merhaba,

Bahsettiğin üründe eğer şarjlı pil kullanıyorsan sana tavsiyem Varta 2500 veya 2700'luk pil kullanmandır.Eğer cihaz üzerinde lityum iyon pil kullanılıyorsa garanti kapsamına girmesi gerekiyor.Şarjlı pil ise zamanla şarj tutma süreleri kısaldığı için garanti kapsamına girmez.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Ben Ne Yapıcam

Valla Mert abi üzüldüm bu duruma. Kodak markasını bilmem de çevremde Samsung kullanan bir çok insan var ve gayette memnunlar. Zaten Sony'yi söylemeye bile gerek yok .

5. baysamin

baysamin

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    mert tankutay
    Ben Ne Yapıcam

Tüketici haklarına gittim mesaı yazdıktan sonra, ihtarname çetim yasalara uygun olarak devam ettiricem.

Vartanın bölge bayisi ile tabiri caizse karı koca olduk artık denemediğim marka model pil kalmadı heralde demek için aldığım pillerede makinan yarı parası kadar para harcamışımdır.

[
    Kodak ve teknosamı Allaha yakın bana uzak olsunlar sizlerede uzak olsunlar.

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Ben Ne Yapıcam

Bendede kodak var 8.1 megapiksel. Böyle bir sorun görmedim. Ucuz piller takinca makineyi caliştirmiyo bile,ama durasel yada kodak pillerini takinca gayet güzel calişiyo.Öylede hemen bittiğini daha görmedim.

7. baysamin

baysamin

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    mert tankutay
    Ben Ne Yapıcam

modelne sizdeki acaba_?

8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Ben Ne Yapıcam

Kodak 8.2 megapixsel yukarda yanliş yazmişim. Iso 1250,Digital IS. Makinenin üstünde yazan bunlar. saygılar:gif

9. baysamin

baysamin

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    mert tankutay
    Ben Ne Yapıcam

LCD ekreanın sol alt koşesinde odelide yazar.

10. Portnoy

Portnoy

Ben Ne Yapıcam

En iyisi tüketici haklarına başvurmak.

11. baysamin

baysamin

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    mert tankutay
    Ben Ne Yapıcam

Bende öyle yaptım bu gün ihtarnamemi göderdim 1 ay içinde cevap gelmezse tüketici hakları heyeti olayı devir alıcak.

12. baysamin

baysamin

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    mert tankutay
    Ben Ne Yapıcam

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ihtarnameme cevap olarak kodak ithalatcı firma aradı ve piyasada bulunmayan pil ve şarj aletini biz gönderelim dediler ama pil sanal satış ortamında en ucuz 65 tl ve şarj cihazı içinde 80-100 tl arası olduğnu söyledi.

ortalama olarak 130tl gibi bir fiyata pil ve şarj aletinin maliyeti olucak ilk hevesle makinayı alırken bu cihazları alsaydım ozaman gözümde olmazdı verdiğim para ama bunca harcamadan sonra bu para gerçekten çok büyük bir para olarak geldi gözüme firmanın bana yapmış olduğu teklifi red etme gibi bir seçeneğim olabilirmi acaba.

Ben bu makinayıda pillerie şarj cihazınıda istemiyorum malınızda geri alın (artık makinayı görmekten bile rahatsız oluyorum) diyebilirmiyim.????

13. taygun

taygun Guest

Ben Ne Yapıcam

Piller için garanti var mı? Varsa konuyu takip et. garanti yoksa git kendine kaliteli bir pil al. Pil kadar şarj cihazı da önemli. Hem pil ve hem de şarj cihazı kadar da pillerin kullanılma şekilleri çok önemli.

Pillerin uzun ömürlü olması için tekrar doldurulmadan önce iyice boşlatılmalı. Bu da şarj cihazı ile olur.

Bir de şarjlı pillerin ilk 3-4 kullanımının çok öenli olduğu söylenir satıcılar tarafından. Yani ilk şarjdan itibaren kullanılmaya başlandığında duraksama yapmaksızın boşlatılmalı ve tekrar doldurulmalıymış. Yani yeni pilin kullanıldığı aleti (mesela feneri) kapatıp açmak pilin ömrünü kısaltırmış. Bu nedenle feneri çalıştırdığınızda piller bitene kadar kapatmayın derler. Bunu 3-4 kere yaptığınızda ihtiyaç duyduğunuz şekilde kullanabilirsiniz. saygılar:gif

Sayfayı Paylaş