1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bende Deniz akvaryumu kuruyorum inşallah :)

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba Abilerim, arkadaşlarım;
    Bende deniz akvaryumu kurmaya karar verdim.Kurma maceram babamın arkadaşının bir akvaryumcu dükkanı var dükkanın adı ( Triton aquarium ) orda çalışcam ve bana deniz akvaryumu malzemeleri vs vs vericek sonra o malzemeleri tamamladıktan sonra eve deniz akvaryumu kurucaz protein skimmer filan vericek böylece bütün malzemeleri tamamlıcam sonra kurmaya başlıcaz :) Umarım güzel olur. :)

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Senin adına sevindim yavuz kardeşim gelişmeleri bekliyoruz.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler İsmail abi, inşallah bakalım :)

4. taygun

taygun Guest

Haydi bakalım. Sen de tuzlu suya geçiş yapıyorsun demekki. Bu çalışma işi ne zaman olacak peki? Yaz tatilinde mi? Yoksa okulu bırakıp çalışmaya mı başlayacaksın? :F

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yavuz öncelikle kararın hayırlı olsun. İnşallah istediğin akvaryumu kurabilirsin. Fakat çok araştırmalı ve iyi hareket edip,uygun ekipmanları edinmelisin. Ps,aydınlatma,taban kumu,sump vs gibi. Kurmayı düşündüğün akvaryum kaç lt olacak ? Elindeki akvaryumu mu denize çevireceksin yoksa sıfırdanmı yapacaksın ? Eğer sıfırdan yapacaksan sump deliklerini felan iyi hesaplayıp deldirmen lazım.

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

İnşallah Tamer abi oda olucak :) Bu sabah iş başı yapıcam :) yaz tatilinde tatil yapıcam :D Okul açık lisedeyim o yüzden sorun olmaz.

Teşekkürler Olcay abi, hem bilgi için giriyorum akvaryumcunun yanına hemde bana malzeme vericek ben daha sölemeden gel yanımda çalış dedi :) uygun ekipmanların deniz akvaryumu için bütün ekipmanları vericek akvaryumu, sanırım 200 300 litre arası yada elimdeki akvaryumu çeviricem belli diğil benim deniz akvaryumu yapıcağım akvaryum hazır delikleri mevcut ama babam diyor bu elimizdeki akvaryumu yaparız diyor bende onu yapmak istemiyorum hem tatlı su akvaryumu hemde tuzlu su akvaryumum olsun istiyorum işte dediğim gibi aydınlatmasından tut bütün ekipman ve malzemelerine kadar vericek bir deniz akvaryumum eksikti oda olucak inşallah :) heralde 2010 yazın hepsi tamamlanır diye düşünüyorum.Tamamlandığı zaman bilgi vericem. ;)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bende Deniz akvaryumu kuruyorum in_allah :)

Yavuz hayirli olsun. Senin gibi basarili bir hobici icin zor olmayacaktir, cok sevindim. Insallah tuzlu su bolumunde guzel bir kurulum basligimiz daha olacak.

Cep mesaj...

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Temel abi, eminim zor olmaz inşallah :) yaparsam yaplaşıcağım sizinle ;)

Sayfayı Paylaş