1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Benim 1 mtrelik Malawi Gölüm :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde swat tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Ynt: Benim 1 mtrelik Malawi Gölüm :)

Nurullah abi,zevkler tartışılmazmış.Abi,papağan sessiz sakin balık ama çok serttir.Bırak yunusu malavinin en sertlerinden olan Yaşayan kaya bile birşey yapamıyor.Malavi üreten arkadaşlarım papağanları verirken yalvar yakar verdiler.Akvaryumları inceledim,yuva bozmada ve yumurtaları afiyetle yemede üstlerine yok.

2. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN

tamam ikna ettiniz beni bir arkadaşımda yaprağın erkeği var onunla değiştireyim bari zaten renkleride amerikan zebrayı andırıyor şöyle renkli olsaydı neysede :bilmem:

3. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN

Göle 1 erkek yaprak dahil oldu :heyo: böylece 1e 2d yaprak oldu,,

4. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

HAyırlı olsun, inşallah verimli bir şekilde yetiştirebilirsin.

5. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN

Teşekkür ederim sağolun.

6. ciklet1

ciklet1

Maşallah Nurullah abi nasıl başediyorsun bunlarla?Şaka bi yana çok tatlı ve sağlıklılar.

7. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN

Benim neşe kaynağım bunlar başetmemmi şimdi birde yaprak çiklet takıntım oldu hadi hayırlısı :heyo:

8. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN

kenyi ve hongi arayışlarım devam ediyor sarı imparator buldum ama almaya gitmedim göl tam göl olacak bu gidişle :basardim:

9. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN
    Evet bir çok çeşide ulaştım enson elongotus mpanga'da kattım ama göl iflas etti,2.bir tank kurdum geçiçi,200 cmlik bir akvaryum yada üretim setleriyle yola devam edeceğim,hal vaziyet onu gösteriyor,bu sitede 600-700 balığı bir gecede ölen arkadaşın durumuna düşmemek için ikinci bir hava motoru ups e bağlı olarak çalışıyor,
    1- 3 adet Dimidiochromis compressiceps (yaprak)
    2- 5 Crytocara moori (yunus)
    3- 6 PSEUDOTROPHEUS SOCOLOFI ALBINO (SNOW)
    4- 2 Aulonocara baenschi (Sarı İmparator)
    5-14 RED RUBESCENS(RED RUBIN)
    6- 1 mavi imparator
    7- 12 asai Ngare(beyaz kuyruk)
    8- 2 ASAİ (sarı kuyruk (itungi değil düz)
    9-4 Labidochromis Caeruleus (sarı prenses)
    10-3 Iodotropheus sprengerae (Paslı Çiklit)
    11-20 elongatus (yavru) 5adet yetişkin 1 adedi mpanga
    12-24 Cüce vatoz (Ancistrus dolichopterus)
    13-2 ancistrus claro vatoz büyüyen cinsden

şu an için 13 çeşit aslında amacım yavaş yavaş bulunmayan türlere yönelmek,

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Nurullah hocam içimden bir ses yakında 1 mt'lik malawi gölünüzün yavru cenneti olacağını söylüyor :)

11. Hiper0ktivE

Hiper0ktivE

Abi akvaryumun tek kelimeyle '' HARİKA '' . :helalolsun:

Yunuslara bayıldım :hink:

12. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN
    Teşekkürler murat kardeşim,

13. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Nurullah abi,merak ettiğim konu ise şu.
    Yunusların güzelliği taktire şayan.Yunuslar akvaryuma damızlık halinde ikenmi eklendi yoksa abi yavru halde alıp büyüttünmü.

Benimde 300 litre karma malavilimin içinde 5 adet f1 var.Ama tek tür beslenen yunusun güzelliğine ulaşacağını sanmıyorum.

14. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN
    Özgür kardeşim evet bunları 3-5 cmlikken dahil etmiştim,ama dediğine katılıyorum çeşit çoğaldıkça yunusların ahengi bozuldu,ve çok renksiz hale geldiler tabiki tek beslense daha iyi ama işin doğrusu tek beslenecek olsa bende zaten yunus beslemezdim :cekingen:

15. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Nurullah abi,bunu duyduğuma sevindim.Biz genelde karma malavide büyüyen yunusların kafa yapma,rengini tam alamama gibi nedenleri savunuruz.
    Maşallah seninkilerinin rengide kafası yerinde.Darısı benim başıma.

16. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN
    3 adet Dimidiochromis compressiceps (yaprak)
    5 Crytocara moori (yunus)
    6 PSEUDOTROPHEUS SOCOLOFI ALBINO (SNOW)
    1 mavi imparator
    4 Labidochromis Caeruleus (sarı prenses)
    3 Iodotropheus sprengerae (Paslı Çiklit)
    2 ancistrus claro vatoz büyüyen cinsden
    5 mavi prenses

radikal bir karar alarak gölden çıkardım yola diğerleri ile devam edeceğim zaman içinde geride kalanlardan da eleyeceklerim olacak çünkü bıktım hergün su değişikliğinden birde balıkların normal davranışlarını görmek istiyorum zira göl kalabalıkken herkes birbirinden tırstığı için laletayn yüzüyorlardı en çok yavru aldığım buz prensleri bile yavru vermez oldu,eğer hayallerimi gerçekleştirip 2 metrelik bir göle geçiş yapabilseydim her şey daha güzel olacaktı ama nasip ileride inşallah.

17. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Nurullah abi yukarıda tam 153 balık hesabladım. naz:
    29 balık çıkaramıssın.Geriye kalanlar abi 250 litredemi?

18. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN
    103 dü toplamda balık sayısı yazmadığım bir çeşit olabilir şimdi aklımda değil ama kalan balıklar 12 asai ngara 14 küçük red rubin 2 sarı imparator 5 elegantus en azından büyük hacimli hayvanlar gitti yunus yaprak gibi hele snowlar bile 12-13 cm olmuştu,çok rahatladı çok ikinci küçük bir tankım daha var orada da küçük elegantuslar polit ve cüce vatoslarım var,ileride 14 red rubin ve elegantuslardanda eleyeceklerim olacak Valla çok rahatladım.

19. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Nurullah abi,merhaba
    elongatus,elogatus mpanga,polit son ekledğin balıklar Türkiye'de yeni yeni popüler olmaya başladı.
    Mbuna türlerinin tek kötü yanı ise dişilerinin gri renkte olması.Erkeklerinin güzellikleri taktire şayan.Ama akvaryumda tek erkek olduğu için o güzelliklerden mahrum kalıyoruz.

Geçen sene bende Polit,flavus ve afra'ya takmıştım.

20. swat

swat

İsim:
    Nurullah AYDIN
    evet Özgür kardeşim bende ilk bir arkadaşta gördüm sonra gittim bir yerde topluca 5 adet aldım içlerinden biri yavru almıştı öyle getirdim,kusturdum 14 yavru öyle var,4 de aynı boyda polit buldum,polit bilirsin her yerde bulunmuyor ha deyince o yüzden 1cm 2 cm demedim aldım getirdim kattım diğer yavruların arasına şimdi inşallah sağlıkla büyütürsem artık bir müddet bunlarla uğraşırım. :)

Sayfayı Paylaş