1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Benim Akvaryumum !

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Desert Falcon tarafından 22 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. Desert Falcon

Desert Falcon

Physa Marmorata sanıyorum bunları dün akvaryumcuda gördüm istedim verdi.Acaba Physa Marmorata mı ?

Lepisteslerim...Smokinimin kuyrukları parçalandı ayrı bi yere almıştım hastalandığında,şimdi toparlıyor biraz.

Büyük cüce vatozum.Bide küçüğü var da ;)

İşte bu ... Eleştirilerinizi,önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.Görüntü berbat diyeceksiniz biliyorum :)

2. Desert Falcon

Desert Falcon

Ynt: Benim Akvaryumum !

Önden bakıldığında küçük görünüyor fakat yanlardan geniş ve 68 litre.

3. jonerr

jonerr

Akvaryum gayet güzel.Ben beğendim :)
    Allah nazarlardan saklasın :)

4. Desert Falcon

Desert Falcon

Yorumun için teşekkür ederim Caner :cicek:
    Arka planı değiştirmeyi düşünüyorum o arkadaki kartondan...Islanması durumunda bozuluyor mağazaların camlarına yapıştırılan kağıtlardan alıp yapıştırıcam.

5. Desert Falcon

Desert Falcon

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Şahin, düzenledim ve link olarak bıraktım. Sanırım fotoğraf linki hatalı alınmış çıkmıyor. Dileyen arkadaşlar bu şekilde bakabilir.

7. ALBATROS

ALBATROS

Merhaba, kumun üzerindeki büyük görünümlü taşlardan kurtulsan daha güzel olur bence.
    Işıklandırmanız nasıl ? bitki daha fazla olsa keşke , daha güzel yaparsın sen bu tankı ilerleyen zamanlarda. ;)

Kolay gelsin.

8. mavihuzur

mavihuzur

Filitreyi biraz daha aşağı ve diğer bitkilerin olduğu köşeye koy istersen.Hem filitreyi gizler.Akvaryumu doğallıktan uzaklaştıracak olan malzemeleri kullanma.Bitkileri biraz daha fazlalaştırıp,birbirine daha sık ekersen hem görüntü hemde yavru alımında güzel sonuçlar elde edeceğini düşünüyorum.
    Ortada bir emek var ellerine sağlık...

9. Desert Falcon

Desert Falcon

20W Co2 yok filtreyi o tarafa koyarsam çınarı savurur.O yüzden koymadım.Filtreyi indirdim aşağıya teşekkür ederim,daha eleştirilerinizi,öerilerinizi bkliyorum.

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Zamanla daha da güzelleşecek bir tank. Ben beğendim.

11. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY

Şahin,yavaş yavaş dahada güzel olacak.Hacim olarakta uygun akvaryum.Arkadaşların söylediği gibi bitkiyi arttırsan, akvaryum doğal hal alacaktır.

12. tusan

tusan

Bence Akvaryum Boyut olarak hacim olarak güzel bence bol bitki ve daha çok canlı doğuran beslemelisin mesela plati moli kırmızı ve siyah renklerii görebilirsin çook hoş oluyorr tavsiye..

13. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Şahin Bey...

Öncelikle Bergama'da olduğunuz için çok şanslısınız... Biz buralarda sizin Bergama Lepisteslerini yaşatmakta inanılmaz zorluk çekiyoruz da (Hatta ben de sadece 1 adet Bergama orijinli lepistes var... Bir kırmızı kuyruk erkeği... >40 kardeşten geriye kalan... ve elime bir şekilde (satın alma ve doğum) gelen yüzlerce Bergama lepistesinden tek yaşayan... Umarım allah'tan ömrü uzun olsun... Efkarlandım yaa...) Yine de Leopar Lepistes dişilerine dikkat edin, hastalanırlarsa özellikle doğumdan sonra çok kötü hale gelirlerse derhal ayırın...

Madem Bergama'dasınız size Bergama Kılıçkuyruğu KAAK öneririm... (KAAK: Kırmızı Albino Aykuyruk Kılıç)

Bence akvaryumunuz muhteşem olma yönünde hızla ilerleme potansiyeline sahip... Benimkinin ilk halini bir görseydiniz... Bambunuzu da çok kıskandım... pintiliğimden bunların kısalarından almıştım... Şimdi uzasınlar diye bardakta sıcak bir ortamda tutuyorum... Filtrenizin altına bir anubias edinebilirseniz bence çok hoş olur... Resme göre sağ alt orta kısma Ecihonodorus bleheri (Bkz. Resim) öneririm... Ortamı severse ve dibine bir adet misket gübre çakılırsa kudurmuş gibi büyür ve filtrenizin önden kamuflajını sağlar... Mesela bende 5 adet vardı, 5 adet dal olarak almıştım... Beşini birbirine yarım hilal şeklinde dikip tam ortalarına tek bir misket gübre koydum... Önden biraz yaprak erimesi/çürümesi yapabilirler ancak önemli olan sonradan çıkacak yapraklardır... Bu döneme kadar bulunan tel dalda bulunan tek yaprağın %95'i bile çürümüş olsa yani sadece sadece yaprağın %5'i ve dalı yeşil olsa fotosentez ve gerekli büyüme için yeterlidir... Kumun içinden yeni sürgünler kısa sürede kendilerini gösterecektir...

Saygılar...

Sayfayı Paylaş