1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

benim akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde bursamurat tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. bursamurat

bursamurat

İsim:
    murat karaman
    Akvaryumum arkadaşlar. Yorumlarınızı merak ediyorum.

Uploaded with ImageShack.us

2. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz acaba kullanılan malzemeler ve akvaryum boyutu(hacmi) hakkında

3. bursamurat

bursamurat

İsim:
    murat karaman
    Boyut (cm):80/30/40
    Kapasite (litre):90 litre
    Canlılar:-sarı prenses-papağan-tofi (10 adet s.p yavru)

Malzemeler:iç filtre-1000w ıstıcı-çift çıkışlı hava moloru

Akvaryum Bakımı: haftafa 1 % 25 su değişimi dip çekimi ve aylık temizlik

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:tuz ve dezenfekte

4. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    akvaryum güzel. bence o dekorlar çıkartılıp bol kaya ile donatılmalı, arkadaki hava borusunu akvaryumun kenarlarından dolaştırabilirsen daha güzel olur.

5. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Selam,
    Akvaryumunuzu pek beğendiğimi söyleyemem,sizi de kırmak istemiyorum.Ama bizim söylediklerimizi yaparsanız emin olun güzel bir çalışma ortaya çıkarabilirsiniz.Nedenlerine gelince;Akvaryumunuzun kumunu değiştirmelisiniz midye kırığı veya silis kum tercih edilebilir,akvaryumunuz çok yapay malzemeden oluşmuş zebralar için bir kaç çömlek kalabilir ki türleriniz uyumsuz,yapay malzemeler yerine bol kayalı bir dekor tercih edebilirsininiz,içerideki hava hortumunu ya kumun altından gezdirerek yada yanlardan dolaşacak şekilde saklayabilirsiniz görünüm açısından.Balıklarınızın türleri çok uyumsuz tek tür tercih etmelisiniz,sarı prenses,zebra,papağan bunlardan herhangi bir tanesi olacak şekilde,ben papağanları çıkarmanızdan yanayım,akvaryumunuz sarı prensesler için yetersiz belki yavrular büyüyene kadar bir müddet bakabiliriz sarı prensesler ortalama 120-130 litre akvaryumlarda beslenmelidirler,veya tek tür olarak zebra yapabilirsiniz.Bunların yanında başka bir akvaryum olarak,bitkili canlı doğuran şeklide olabilir(bu size kalmış).
    Saygılar.

bursamurat bunu beğendi.
  6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Zebra ve beyaz prenses sert balıklardır. Akvaryumda gerginlik çok olur bilginize... Yerinizde olsam zebra cichlidi tanktan çıkarırdım.

Hava hortumları vsyi gizlemek için arka kısım için bir fon (manzara) kullanırsanız görsellik adına olumlu bir hareket olur.

Değirmen vs yerine de kayalardan oluşan mağaralar yaparsanız hem balıklar daha rahat eder hem de daha doğal bir görünüm olur.

http://www.akvaryumportali.com/threads/7918-beyaz-prensesim-erkek-mi-dişi-mi?p=84678#post84678

Konudaki bp , dişi gibi ama bu bir tahmin kesin sonuç değil. Hal hareketten daha iyi anlarsınız.

7. bursamurat

bursamurat

İsim:
    murat karaman
    yorumlarınız için teşekkürler akvaryumu büyütme kararına vardım 100*40*40 boyutlarında akvaryum yapacağım sağolun .

8. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Sayfayı Paylaş