1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Benim bitkili akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Emrah Ece tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Abi ben aylardır gübresiz bakıyorum yemyeşillerdi bir haftada böyle oldu salyangozlarmı yapıyor acaba bu keleği bana

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bende de bir ton adi salyangoz var ama hiç E. bleherilerin üzerinde görmedim onları...

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Emrahçım nasıl olduda ben bu konuyu hiç görmedim anlamıyorum öncelikle kusura bakma kardeşim.. Şaşırdım valla nasıl olduda gözümden kaçtı.. :bilmem: Akvaryumunun son resimleri eskisinden daha iyi olmuş.. Keşke senin bu konuyu daha önce görseydim yada bilseydim bitki ihtiyacın olduğunu akvaryumunun arkasını komple doldurucak kadar sazım ve çınar bitkim vardı valla bütün millete dağıttım hepsini tüh yaaa... Valla hem berrak suyu olan akvaryumları severim hemde senin gibi yeşilimsi suyu olan akvaryumlarda cazip gelmiyor değil aslında.. Bir resminde gördüm ki çınar arkadan ön cama doğru eğilmiş demekki akvaryumunun ön tarafları daha aydınlık buda demek oluyor ki akvaryuma eşit şekilde ışık dağıtmamışsın.. Sazların en pis huyu ise ışığın olduğu yere doğru hızla kayarlar ve orda bende ki gibi sürüyle çıkmaya başlarlar ama taban kumun bana biraz az gibi geldi arka tarafları bilmiyorum daha fazla yoksa aynı mı ? Tek tük duran taşlar huh: bana pek zevk vermedi ne yalan söyliyim şimdi.. Sazlarda çürüme zaman zaman oluyor ama kökler bir tuttu mu alttan paso yeni yeni filizler vermeye başlıyorlar.. Ben taban gübresi ve sıvı gübre kullanıyorum.. Eğer yenisi var ise resmi güncellerim subulata ve cabombaları tutana aşkolsun.. Ama co2 kullanmaya başladığın zaman daha başka olacağına eminim.. Ben daha kendimde başlayamadım co2'ye dıy gübre ofis görüntüsü için elverişsiz ne yazık ki , tüpüm var ama diğer ekipmanlar pahalı geldiği için yapamadım.. Bitkili tanklar çok sabır istiyor ama o sinir eden dönemi atlattın mıda keyfine diyecek yok.. En iyisini yapacağına eminim ağır ağır ve emin adımlarla gitmek en iyisidir sende o yolda gidiyorsun yapabilceğimiz bir katkı varsa eğer söylersen sevinirim.. Yabani salyangozlar için en iyi çözüm benim gözlemime göre kiraz karidesi abicim... Karides tankımda sağdan soldan yabani salyangoz atıyordum ve inanırmısınız göremez oluyorsunuz bir süre sonra ana tankımdada türemişlerdi karides sayısını artırınca bir bakışta bir elin 5 parmağını geçmez şekilde anca sayabiliyorsunuz.. Karidesleri kesinlikle tavsiye ederim herkese...

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    bendede kiraz karides var ama salyangozlar hızla çoğalıyor volkan abi

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    http://img21.imageshack.us/img21/5149/1010894.jpg[/img]

6. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Yorum yaptığım resimle bu resimlerin arası ne kadar bilmiyorum ama Emrahçım balıklarla bitkilerinin durumu hiç iyi gözükmüyor.. Elodea özellikle kötü durumda.. Sazların ışık almadığı için çok zayıf kalmışlar.. Biraz elden geçirmen lazım dostum... :bilmem: Artı resimler o kadar yüksek çözünürlükte ki resmen pc'yi kitledin :)))))

8. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Volkan abi akvaryum abir miktar kum ekledikten sonra birden böyle oldu bitkileri çıkarıp diktim, bir hafta önce yemyeşildiler şimdi üzerinde yosunlanma var ama bitkilerde pek çürüme yok elodea dahada kötüydü ama toparlanıyor, bir iki hafta önce bu elodea yemyeşildi :(

9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Buda son olsun

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Resimden mi öyle çıkıyor bilmiyorum ama akvaryumunun 2 yanı karanlık gözüküyor ?? Belki de midye kırığı yapmıştır bilemiyorum Emrahçım.. elodea'ya oldum olası ısınamadım ben zaten :cekingen:

11. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Abi taban malzemesi aslında midye kırığı değil, yani midye kırığıda var ama çok karışık bi taban :D
    ışığa gelince akvaryumun son fotolarına bakarsan arka plandaki resim kaldırılmıştır, derinlik hissi verdi böylece, ama bu seferde daha karanlık oldu
    elodeayı çok seviyorum aldığımda 45 cm falandı boyu ama şu anda 1.25 var en az daha halada büyüyor gövdesi kahverengi yosunlarla kaplandı ama, uçları yemyeşil hala
    balığıma yorum yapmadın ama balıklı resimlere bi bak dikkatini çeken birşey varmı :) hele hele abdullah abi çok iyi baksın :D

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Endler'sin gözümden kaçmadı merak etme :)) yazıcaktım onada hasta gibi duranlara odaklanınca o ayrıntıyı atlamışım :)) karınları çok zayıf gözüküyor açmı bırakıyosun çocukları :)) 1 tanede sanırım lir kuyruk var... değişik varyetelerde varda biraz daha büyüsünler tam ne olduklarını anlayalım , balıklarının renkleri güzel ve değişik değişik gözüküyor... cobra desenli falan onları bir karıştır bakalım nasıl yavrucuklar çıkıcak :) Bir kaç ay geçsin çok güzel endlers'ler hediye edicem hepinize.. :) çoğaltalım şunları :) bir sürü cimbomlu endler's sürücem piyasaya :))

13. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Abi bende endlers yok :) bir tane lirkuyruk görmüşsün ama dikkatini çekmek istediğim balık o değildi resimdekiydi :) sence bu neye benziyor

14. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Lir kuyruğun hemen sağında ki ne oluyor :) Valla Emrahçım ben çıkaramadım arkadaşı :) Biraz yardımcı olun lütfen Memet ali bey :)

15. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Abi benim balıklar yabani formuna çok benziyor, hatta bir iki tanesi birebir o renklerde diyebilirim, bunlar endler değil lepistes :) kendi aralarında çok fazla çiftleşmekten, artık bu hale gelmişler aralarında sakat çok çıkıyor senin o karnı çökük dediklerinde belki onlardır sen asıl bu resimdeki yüzü bize bakan balığı bi incele renklerine bi bak :) kuyruk tamamen renksiz ve desenler kendi doğasındaki orjinal renklere benzer şekilde, bunun gibi bir iki tane var hatta bir tanesi tamamen renksiz aynı gambusya gibi (gambusya kanı yok)

16. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Net fotoğraf koy Emrah ya da beni bir ara evine davet et de durumu ve senin iddaalarını yerinde inceleyeyim...

17. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Ah abdullah abim benim :) görünen köy klavuz istemez balık net görünüyor :)
    başım üstüne yerin var gel yerindede gör ne diyeyim sana daha :)

18. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Bu başlık tozlu raflarda kalmış sanırım birkaç resim ekleyelim bari şenlensin

19. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Yavaştan toparlamışsın Emrah... Bahsettiğin karın düzleşmesini şimdi anladım... Abisi bu büyük ihtimalle nitrat/nitrit(?)e bağlı sindirim sistemi zehirlenmesi/erezyonu...

O balıkları kurtarman çok mümkün olmayacaktır... Ancak ölümleri uzun süreye yayılabilir... Tabii sindirim sistemindeki hasarın boyutlarına göre...

Bursa'dan gelen bitkiler ne yapıyorlar... Onları göremedim...

Ellerine sağlık... Allah nazardan saklasın... naz:

20. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Evet abi biraz toparladık ama perişan olduk, eski lepisteslerden bir iki tane kaldı :( yavruları vardı onlar büyüdü allahtan :) kalp kuyruk sağlam ama gidici duruyor :(. Resimlerde dikkat ettiysen akvaryumun yarısını çekmişim diğer tarafı hiç çekmedim bile onlar öbür tarafta duruyorlar

Sayfayı Paylaş