1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Benim Cichlid (Ciklit) Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Bahadır tarafından 4 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci
    Merhabalar arkadaşlar,

Benim akvaryumum ve balıklarım bunlar. Detaylı yorum yaparsanız mutlu olurum..

[​IMG] ( Bu balığın cinsi ne çok merak ediyom:))
    [​IMG] Büyüklüğü nasıl ideal mi?
    [​IMG] İç dizayn ideal mi fazla mı?

Bunuda ölesine attım..

Lütfen detaylı yorum yapın. Çünkü sizin yorumlarınıza göre akvaryum dizaynını geliştireceğim...

2. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Cevap: Benim Cichlid (Ciklit) Akvaryumum

Akvaryumdaki bütün yapay bitki salınım yapacak herşeyi çıkartmalısınız.Birde cichlidlerin için hacmi yetersiz.

not. akvaryumun ölçülerini yazarsanız daha yardımcı olabiliriz.

3. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Akvaryum hacmi küçük.Akvaryumdaki yapay süsleri çıkarmalısın bence.Akvaryum kaç litre?

4. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Valla akvaryum kaç litre bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim, 19 litrelik bir damacananın yarısı akvaryumu dolduruyor:D Yani küçük, değiştirsem mi diyorum?

5. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

O hayvana yazık en az 8 damacanayla dolan bir tank al

6. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Galiba yunuslar hakkında bilgi edinmeden almışsın.Akvaryumu büyütebiliyorsan büyüt,yoksa başka bir türe yönel.tem02.gif

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Arkadaşlara katılmakla birlikte bir düşüncemi belirtmek istiyorum. Balıkların yaşayabilir ama ölmeden kuyruk sallayan balıklar hobiciye yetmemelidir. Genel olarak en iyi görsel sağlık ve güzelliği sergileyen canlılar hedeflemelidir. Ancak o zaman yorumlar güzel, akvaristin başarısına saygı duyulur.

Bir akvaryumun boyutları onu mükemmel yapmaz....Onu mükemmel yapan haddince en iyi düzeyde kullanılan, idame ettirilen, uygun türlerin sağlıkla barındığı akvaryumdur. Bu yüzden yapay olmayan ve şartlarda sağlıkla yaşayacak bitki ve balık türleri seçilmelidir. Yahut bu tür hedefse uygun akvaryum alınmalıdır.

8. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Temel abiye hak vermemek mümkün değil. Gerekli hacimi sağlayıp balıkları kendi haline bırakan hobiciler de var. Eğer hedefiniz cikletle devam etmekse İleriye dönük olarak en az 100*50*50 bir akvaryum sahibi olmanız. Ancak bu akvaryum ile şuan yola devam edilecekse, baştan bir kurulum ile en doğal nasıl yapılacaksa o şekilde birlikte hareket ederek uyumlu türlerden güzel bir canlı doğuran yada bence asaleti tartışılmayacak kadar büyük olan Betta olabilir.

Sayfayı Paylaş