1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Benim Emektar Akvaryumu çıkardım Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde deniz01 tarafından 9 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. deniz01

deniz01

İsim:
    deniz kara
    10-15 litre civarı hacmi olan eski akvaryumumu tekrar kurmayı düşünüyorum. Akvaryumun küçük olduğunun balık olarak maksimum bir tane betta bakabileceğimin farkındayım, benim sorum omurgasız olarak ( özellikle karides türleri ) beslemem mümkün müdür? Bu hacimde bir sistemde, mümkünse sistemi nasıl kurmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Deniz Bey merhaba. Öncelikle aramıza hoş geldiniz, üyeliğiniz hayırlı olsun. 10 litre hacimli akvaryumda karides besleyebilirsiniz. Tabana kireç salınımı yapmayan, tercihen ( Ouarts kum) siyah renkli bir kum seriyoruz. Akvaryumun köşelerinden birine hava motoru ile çalışan, küçük bir pipo filtre yerleştiriyoruz. Zevke göre göze hoş görünen bir kütük veya kaya parçasını aksesuar olarak uygun bir yere yerleştirip, tercihen evde dinlendirilmiş su ile akvaryumu dolduruyoruz. Karidesler için uygun olan su üstü bitkilerinden ve kök veya kayaya sarmak, aynı zamanda bir miktar taban için yosun türlerinden tercih ettiğimiz birini ilave ediyoruz.. Basitçe sistem hazırdır. 4-5 gün içinde karideslerimizi akvaryuma salabiliriz. Uygun bir kapak ve ışık ile sistemimizi tamamlarız.

Montimahir, YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  3. deniz01

deniz01

İsim:
    deniz kara
    Yardımınız için çok teşekkür ederim Hüseyin Bey.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  4. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Merhaba öncelikle hoşgeldiniz , 15 litre akvaryumda ben deniz hayatı sürdürüyorum yani hiç bir şey zor değil umarım kafanızdaki gibi bir akvaryum kurarsınız :)

H.Kaya.Gemlik. ve Alparslan bunu beğendi.
  5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Hoşgeldiniz :)

Sayfayı Paylaş