1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Benim keratalar...

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde myillar tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Benim keratalar...

Pandalar hayırlı olsun Mesut. Balıklar sağlıklı görülüyor ama akvaryumda cyanobacterıa oluşmuş sanırım. Çeşme suyu kullandın mı ? Ona dikkat et tabanda başlamış şimdiden önlem alsan iyi olur. Video için teşekkür ederiz.

3. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Benim keratalar...

Hocam panda derken ne demek istedin anlayamadım sende biliyorsunki bu bir fantaziydi ben şu an 150 ltrede fanta şişesiyle marmarayı damıtıyorum ve bunu 5 aydır yapmaya çalışıyorum sen herzaman dersin 10 numara techisatla babaannemde hertürlü balığı besler büyütür bizde şartlar el verdikçe bu hayvancıklara yaşam alanı sunmaya çalışıyoruz renklerine gelince siyah beyaz değiller tabiki makinanın ve ışığın etkisi olsa gerek ama illaki renk kaybı vardır. Yosun laşmaya gelince bu konuda çeşme suyu takviyesi ve marmara takviyesi yapıyorum seninde bildiğin gibi çözüm olarak ne önerirsin saygılar

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Benim keratalar...

Mesut çeşme suyunu hiç bulaştırmayacaktın akvaryuma. Neyse sağlık olsun, su değişimlerini biraz daha sık yaparsan ve ışıkları birkaç gün kapatırsan ve yine akıntıyı güçlendirirsen kaybolma başlayacaktır.

Panda ifadesini senin nemoların türü için kullandım. burda:gif

5. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Benim keratalar...

Tamamdır yarın bize sahil gözüktü o zaman :heyo:

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Benim keratalar...

Aman gözünü seveyim Mesut seninde belirttiğin gibi en kral ekipmanla babaannemde balık bakar ifadesini değişir bize ' Bu şekilde babam da balık bakar ' olarak geri yollarlar. :F Gözünü seveyim yosun mosun olmasın, çeşme suyundan uzak dur.

7. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Benim keratalar...

Aman abi amacımız zaten olayı basite indirmek değilmi, tuzlu su deyince adam iki kere düşünüyor varsın düşünmesin işte bak adam fanta şişesiyle clarki bakıyor desin gönlünde yatan asalanı gün yüzüne çıkarsın ve olaya girsin ekipman zamanla tecrübeyle muhakkak tedarik edilir varsın desinler bu şekilde babamda bakar diye baksın abi babalarda baksın ananelerde herkes bu hobiye gönül versin ben memnun olurum. Ha bu aşamalarda yapılan hatalar bireye aittir onuda sizlerin sayesinde gidereceğiz tecrübe sahibi olacağız Allahın izniyle saygılar :heyo: (keşke benim pederde baksa bu balık işine) :heyo: :heyo:

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Benim keratalar...

Mesut abi güzel görünüyor gerçekten. İyi bir fon müziğiyle bütünleştirmişsin videoyu.

Sayfayı Paylaş