1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Benim Nano Reef Akvaryumum

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde veysel tarafından 26 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

Benim nano kurulumumda bu arkadaşlar. Yarın ps de faaliyette iken resimlerini detaylı olarak yükleyeyim.

Şu anda tuzluluk 1024
    Aydınlatma 3 çipli şerit led
    Şerit ledler metrede 14.4 watt.
    3 m beyaz
    4m mavi
    1m kırmızı
    0.5 m de yeşil var. Bu şekilde aydınlatıyorum.
    Adaptörde 150 wattlık.
    Ölçümlere nezaman başlamalıyım acaba.
    Canlı kaya yarın biraz yükleme yapacağım.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: resim yükledim en sonunda

Veysel bey öncelikle hayırlı olsun.

Kullandığınız ekipmanı ve akvaryum ölçülerini yazsanız iyi olur.

Dereceyi yan cama almanız iyi olur.

Isıtıcıyı ise oldukça büyük seçmişsiniz 50-100 wattlık yeterli gelir. Böyle görüntü kirliliği yaratmış. Olmadı yan yatırıp kayaların arkasına saklayın.

Aydınlatma nedir ?

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Cevap: Benim Nano Akvaryumum

Fatih bey önce teşekkür ederim. Isıtıcı 400 lit. akvaryumumda vardı başka almadım. Mesajı düzenliyordum. Üstte bazılarını yazdım.

Filtre sobo 607h 3 gözlü aktif karbon, biobal ve ince bio sünger var içinde. Ps dıy yaptım bazı düzenlemeler vardı şuan akvaryumda değil ps de hava taşlı. Akvaryum 58 lt su koydum ro su tuz instan ocean kum mercan kırığı kumu 5 kg. Isıtıcıyı yatırsam sorun olmaz değilmi ? Dereceyi yana almaya çalışırım. Benim çocuklar benden önce ön cama yapıştırmış. Kayalar ölü kaya biraz bakteri kültürü eklemiştim. Şimdilik bu kadar. 4 gün oldu akvaryumu kuralı.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Benim Nano Akvaryumum

Hayırlı olsun Veysel bey.

Kaya konusunda imkan varsa çalışan sistem den alınan canlı kaya tercih ederseniz daha iyi olacaktır. Ayrıca buradan gördüğüm kadarı ile kayalar tatlı suda kullanılan sıradan kayalara benziyor özellikle sağdaki yani gözenek yapısı yok gibi.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bundan 1,5 sene önce acemiliğin ilk evrelerinde şimdi de orta evrelerindeyim hala :) , nano konusu açıp yarım bırakmışım. Konuyu canlandırmak için tekrar nanoyu kuruyorum.

Tank : 65x26x36(h) : 60 litre. Yandan 10 cm lik bölüm sump vari bir şekilde malzemeler görünmesin diye ayrıldı. Arka fon siyah kullanıldı.
    Isıtıcı 25 w
    Tuz red sea coral pro (Büyük akvaryumdan çekilen su kullanıldı yani oturmuş su. Büyük tanktan su almadan bir gün önce rutin 20 litre su değişimi yapıldı. Epar kırıldı.)
    Dolphin 600 l/s şelale filtre. Elyaf ve sünger var şuanda ileride filtrasyon malzemeleri sizlere sorulacak.
    Ps dıy hava taşlı
    Aydınlatma dıy çok değişik bir aydınlatma tasarladım bitirdim şu anda ve portalın başına geçtim hemen, havada boşta asılı gibi duracak 3x1 watt x 4 adet = 12 watt
    power led spot beyaz + 3 çip 5050 smd led mavi 1 metre sayılar sizlerin yorumlarıyla attırılabilir olacak.
    Dalga motoru 1 adet
    Canlı kaya 8 Kg civarı
    Kum mercan kırığı

Canlılar 2 adet tomato clown eş tuttular.
    Xenia mercan
    Mushroom frag 3 adet
    Zoa frag 2 adet

Resimler Pazartesi akşam İşallah. Şu anda iş yerinde mesaideyim.

YMR_AY ve Alparslan bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Veysel abi hayırlı olsun resim isteriz,nanoyu kaç dakikada kurdun şu anki rekor 15 dakika haberin olsun...:D

veysel ve YMR_AY bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Alpi öyle hız denemesi yapmadım, rutin hareketlerle sakin sakin devam elde malzeme ve su olunca kolay oluyor tabi bu işler. Alpi mesaideyim hafta sonu, Pazartesi foto işini hallederim hem dediğim gibi aydınlatmayı şimdi bitirdim şirkete getirmiştim malzemeleri.

8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Gecenin bu vakti bozdurup yeniden kurduracaksınız nanoyu bana:D Veysel bey hayırlı olsun tekrardan.Ben bu tanklarımdan önce minik nanoyla başladığımda Temel hocam bana şelale filtrenin içine rowa korbon koydurmuştu.Suyun sararmasını önlemek amaçlı.

Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Teşekkür ederim Yağmur hanım, karbon var ama kaliteli değil pek onun için koymadım. Yoğunlukta var bu günlerde, biraz dönsün tank canlı ilaveleri olacak onlarla birlikte hallederim.

YMR_AY bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Abla sana inanıyorum kızdırırlarsa nano için 10 dakika diyorum,sen yaparsın eminim ve gazada getirmiyorum...:D

veysel ve YMR_AY bunu beğendi.
  11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu temizlik ekibi sayısı 5 conch, 5 snail, bu sayı yeterli olur mu? Yoksa conch sayısını arttırabilirim.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yeter abi çok bile benim orta boy akvaryumda da o kadar var...:tamamdir:

YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
  14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Daha tam anlamıyla bitmedi ama kurulumdan bir kaç kare ekledim yorumlarınız nedir? Video yükleniyor eklerim birazdan. Aydınlatmaya 4 adet beyaz 3w + 6 adet mavi
    3 w eklenecek.
    100_4669.JPG
    100_4668.JPG
    100_4672.JPG

DaPhNe, DoGgY, Erdem. ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Çok şık olmuş, öbür tankta değil miydi clarkiiler?

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Teşekkür ederim İsmail, öbür tank büyük değişim için hazırlanıyor şimdilik reset attım bakalım. İçime sinmeyenler vardı o tankta onlar hepten değişime girdi.

17. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Az önce yazdım sildim zaten, abi bu benim daha çok hosuma gitti sen buna yoğunlaş diye ama kırılırsın belki diye sildim :D

18. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Abi kaya yükü biraz fazla olmuş :)

19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    8 kg civarı Yusuf, eldekiler kayalarda canlı popilasyonu açısından zengin onun için genelini aktardım nanoya.

Yok İsmail kırılma olmaz bende her zaman fikirleri ne kadar olursa olsun değerlendiririm. Teşekkür ederim.

20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu da videosu, dalgalanma olayı nasıl arkadaşlar yeterli gelir umarım.

igvesm, DoGgY ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş