1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Benim tankım ( Resim henüz yok )

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Hakan Gedici tarafından 16 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. Hakan Gedici

Hakan Gedici

İsim:
    Hakan GEDİCİ
    Herkese mrb. 100cmX50cmX65cm/h 325LT bir akvaryumum ve içinde koloni olarak ayırmam gereken 20+20 Sp ve Mp bulunmakta damızlık olarak yetiştirmek istediğimden 1-2 cm'liklerken almıştım ve şimdi boyları en küçük olanın 7cm en büyükleri 12-13cm oldular. (9 ay oldu)

2 türdende ağzı dolu olan baya bir dişi var. Ama muhtemelen çaprazlama olarakta yumurta alabilecekleri için ben hepsini aynı tankta bıraktım yani kusturma vs. yapmadım.

Göz kararı 2 koloni çıkardım kafamda ama işlerimin yoğunluğundan yeni tanka alamadım daha dün alırım diyordum dünde dişi-erkek ayrımı yapacak olan arkadaşım mesai yapmak zorunda kaldığından yine yattı bizim iş :).

Düzenli yemleme ve dip çekimini ancak yapabiliyorum. Gelecek pazar %100 ayıracağız inşallah şimdiden patronada ilettim bana ve arkadaşıma pazar günü mesai yazma diye :D

Diğer tankım 120 x 50 x 70h ölçülerinde ve bunu SP'ler için ayırdım. Şuan biyolojik dengede oturmuş durumda forumlardan okuduğum kadarıyla, 1 aydır suyu-motoru çalışır vaziyette boş boş bekliyor. Arkadaşım ayırım yaparken şuanki tanktaki suyun %50sini diğerine ekleriz daha iyi olur dedi ne kadar doğru bilemiyorum ama..

Mp'leride arkadaşımın tankına ayırıp koyucaz kalanınıda ihtiyacı olan etrafımdaki hobicilere hediye edeceğim.

Evet sonunda bu tankım boş kalacak ve bunun içinede Moscow blue Lepistes koymayı düşünüyorum ama fiyatlar çok fazla gibime geliyor burdaki akvaryumcular 10 liradan satıyorlar 1 erkek 2 dişi ise 45 lira diyorlar yani tek tek alırsam 30 lira oluyor ama sadece erkekleri 10 liraya satıyorlar bu işi hobiciler için yaptıklarını unutuyorlar sanırım ben bir hobici olarak yavru alamıyorsam o heyecanı yaşamıyorsam neden besleyeyim ki?

Moscow blue ya da black ya da ful red denen özel tür lepisteslerden beslemek istiyorum. Bu konuda satış yapan arkadaşlar var ise onlarında yardımlarını beklerim.

Herkese sağlıklı balıklar, bir sonraki yazımda Astronotlarımdan bahsederiz ;) Siz hiç astronot yumurtası gördünüz mü? diye girerim orda da :D

Okuma zahmetinde bulunduğunuz için şimdiden teşekkürler :)

Heliak ve METİN SUVAR bunu beğendi.
  2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Benim tankım ( Resim henüz yok )

Öncelikle Portalımıza hoşgeldiniz. İnşallah sağlıklı yavrular alırsınız. 120 lik tankınıza %50 su ilavesini direk yapmak yerine bugün akşam ana tankınızdan %20 su ilave edin. 1 aydır boş çalışan akvaryumunuza bugüne kadar doğal döngünün başlaması için tankınızdan su koydunuz mu? , akvaryum ısısını zannediyorum belli bir noktada tutuyorsunuzdur (boş tank için konuşuyorum). 120 lik tank için 8D 2E oranlı 2 koloni yapabilirsiniz.

Lepisteslere gelince evet özel türler biraz pahalı ancak bunun için acele etmeyin derim. Özel tür beslemeyi düşünüyorsanız ve imkanınız varsa önce güzel bir bitkili akvaryum kurun daha sonra bu güzel türleri alın.

Diğer üstadlarımız bizim eksik kalan noktalarımızı yorumları ile tamamlayacaklardır.

Saygılarımla;

3. Hakan Gedici

Hakan Gedici

İsim:
    Hakan GEDİCİ

Yorumunuz için teşekkür ederim Bekir bey evet yazmayı unutmuşum sanırım 2. tankı ilk kurduğumuzdan 1 hafta sonra ana tankımdan %10 - 15 i kadar ilave etmiştik. Isı sabit 26 derecede bekliyor ana tankımda 26 sabit şuan dün bir 150x50x60h tank aldım bunu kardeşim için aldım frontoza türlerinden beslemeyi düşünüyormuş hemen fotosunu çekmiş benim tank 1 aydır duruyor 1 kare fotosu yok :D

Bugün akvaryumunu kurduk onunda dış filtresi eksik şuan sadece onuda yarın alacağım. Bir miktar boş bıraktık yine benim ana tanktan kalanı doldurruz diye artık su yetmezsede yine şebeke suyundan ilave edeceğiz. Resimleri altta paylaşıyorum.

Sağlıklı balıklar ;)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun inşallah. Oksijen bağlanmış ancak su sirkülasyonu için bir iç filtre su yüzeyine çevrilerek bağlansa iyi olur.

5. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Hayırlı olsun Hakan Bey :)

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hayırlı olsun akvaryumunuz. Frontoza beslemeyi düşündüğünüz akvaryuma kayalardan mağaralar şeklinde dekor yaparsanız frontozalarınız daha rahat edeceklerdir.

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Maşallah Hakan Bey sizinde akvaryumlarınız fotoğraflarını bekliyoruz. Olcay abimin de dediği gibi Frontozalar için mağaralar inşa etmeniz iyi olacaktır. Geniş tutmaya da dikkat ederseniz çok güzel olur. İnşallah 3 tankta da sağlıklı balıklar beslersiniz.

Eminim ki siz gerekli araştırmaları yapıyorsunuzdur.

Saygılar;

8. Hakan Gedici

Hakan Gedici

İsim:
    Hakan GEDİCİ

Düşünceleriniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. İnşallah bende balıklarıma layıkıyla yaşayacakları bir akvaryum inşa edebilirim. Frontozolar için kaya arayışında kardeşim benim en ufak bir bilgim yok malesef şuan bitkili bir tank yapıyorum. Hoş ben hala Moscow Blue bulamadım ama hayırlısı ;)

Sayfayı Paylaş