1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Benim Tropheus Katoto Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Deniz YILDIZ tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Merhabalar,
    Hızlı gireyim dedim. Akvaryumum brüt 504 litre + 180 litrelik sumptan oluşan 120*70*60(y) boyutlarındadır. Fosil kayalar ve aragonit kum kullanılmıştır. Eheim 300 wattlık bir ısıtıcı, Hydor Korelia 1 dalga motoru Aquamedic OR3500 sump motoru ve 2 adet 60 cmlik T5 florasandan oluşmaktadır. 20 adet F0 Katotoya ev sahipliği yapmaktadır. 10 çeşide yakın yem mevcut olup balıklar 18 Ağustos 2010 dan beri bendedir. Foto ve bir 6 dakikalık video aşağıdadır.
    Saygıalrımla

http://s273.photobucket.com/albums/jj201/destinyends_2008/?action=view&current=MOV07940.mp4

lepistes, murer, Erman Pehlivan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Heyt maşallah....... :nazar:

Hep beslemek istediğim fakat maddi ve tank hacminin yetersiz olduğundan dolayı besleyemedim.

Çok güzel görüntüler bunlar. Yorum olsun filan diye yazmıyorum. Yani gerçekten mükemmel görüntüler bunlar. Özellikle bu fotoğrafa bayıldım....

Deniz YILDIZ bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah maşallah. :nazar: Güzel ve sağlıklı Tropheusların olduğu bir akvaryum. Sump sisteminin bu tür için büyük artıları olduğunu düşünmüşümdür hep. Zaten genel sağlıklı görünümleri akvaryum sisteminden memnun olduklarını gösteriyor.

Ellerinize sağlık paylaşım için...

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Deniz abi sessizliğin ardından tekrar süper bir giriş yapmana sevindim,özellikle rahatsızlığının düzelmesi çok iyi inşallah tekrarlamaz.Akvaryum'un dekoru ve balıkların hareketli oluşuna söylecek bir kelime bulamıyorum usta eli deydiği belli oluyor sağlıklı ve bol yavrular alırsın inşallah.En son resimdeki dişinin ağzı dolu maşallah bu ne hız abi.Erkek dişi oranını sormayacağım çünkü çok erkek mutlu tropheus sözün'ü duyar gibiyim.:nazar::nazar::nazar::nazar:

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Deniz bey aramıza heşgeldiniz. Tankınız ve balıklarınız herkesi kıskandıracak nitelikte. Özellikle hacim olarak :) Maşallah demekten başka birşey gelmiyor insanın içinden. Damızlıklarda damızlıkmış hani. :) Sağlıklı ve bol yavrular dilerim toka:gif

6. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Gerçekten güzel bir akvaryum ve sağlıklı balıklarla dolu bir dünyanız var..Bol yavrular..

7. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Deniz abi,maşallah akvaryum her haliyle güzel gözüküyor.İlk kez trpun bu türünü sizden duyuyorum,inşallah bol bol yavru alırda bu türün yayılmasına yardımcı olursunuz.

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba Deniz Bey,

Katoto'larınız gerçekten şahane maşallah akvaryum boyutlarıda güzel umarım yavru alabilirsiz.. Erkek dişi sayısı nedir aceba?

Saygılar...

9. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim yorumları ve temnnileri için. Erkek dişi oranını yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. 6 erkek 14 dişi. İsmail bilir ben ne kadar çok erkek o kadar mutlu tropheus diyenlerdenim :)

Lake Tanganyika, Erman Pehlivan ve cirol bunu beğendi.
  10. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Hacim geniş olunca.. :) Bende istiyorum öyle geniş hacim. :) Banane. :D

Kıskandım hakikaten tank hacminizi. Seneye inşallah bu nişanlılık esareti bitecek ve kendi evime taşınacağım. Evime geçtiğimde nasip olur inşallah böyle bir tank. Yeni eve geçerken her ihtiamle karşı 60 cm den yüksek düşünmüyorum tankımı. Hatta net ölçüler 115 x 60 x 60 olabilir diye düşünüyorum. 414 Litreye tekabül edecek Net olarak. Olsun, şimdiki 250 litrelik tankımdan iyidir. :)

11. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    [video=dailymotion;xf3exv]http://www.dailymotion.com/video/xf3exv_tropheus-katoto_animals[/video]

T5 lambalar havaların soğuması nedeni ile balast yakınca bende hediye verilen led ışıklandırmaya döndüm. Yurtdışından beklediğim Ph monitörümde gelince içim rahatladı. Düşük diye düşündüğüm su değerim 8.4 çıktı. Canı sıkılanlar için bir video. Kalite için kusura bakmayın

james_34 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah. :nazar: Yaramaz maymunlar gibiler. Her zaman derim bir tropheusun sağlığını anlayacaksan çakmak çakmak gözleri olacak. Sağlıkla üremelerinin devamını dilerim. Led ışık pek videoda anlaşılmıyor veya video gündüz sanırım. Kayalarda yosunlanma var mı bana mı öyle geldi ? Tropheus için faydalı tabi led ışıkta değişim olacak mı kayaların bu yapısında ona bakmak lazım.

13. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Şunların güzelliklerine bak hele :)

Hacimden mi bahsetsem balıklardan mı bahsetsem dekordan mı bahsetsem ne desem ben ne desem? :)

Tek kelimeyle işin içinde çıkıym ben Deniz abi müthiş Allah nazarlardan saklasın :ay:

14. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Teşekkür ederim Temel bey. Led ışık belli olmuyor gündüz sayılır. Aklıma gelmedi kapatıp açıp farkı göstermek.:) Yaşlanıyorum. Yosunun devamı gelmeyecek. Kayalar öylece kalacak. Ama akvaryum hava kararana dek direkt güneşi görmsede aydınlığı alıyor direkt karşıdan. Buda bana avantaj sağlıyor ve enerji tasarrufu sağlıyorum bütçeme. Sabah 10 da açılıyor ışıklarım öğleden sonra 15.30 gibi kapanıyor. Hemde LED olunca bu aradaki tüketimde azalıyor ve bana ısıtıcı maliyeti kalıyor. Sizde bilirsiniz bu yosunun bir gram faydası yok beslenme açısından ancak güzel bir **** oluyor seyretmek onları tırtıklamasını. :) Aklımda Ph sorunu var gibi idi onuda kalitei bir cihazla ölçünce rahatladım. Saygılarımla

Güven Kardeşim teşekkür ederim

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Besin değeri olarak doğadaki kadar pek yok çünkü doğada bu yosunların arasındaki minik kabukluları da tüketiyorlar. Peki Hoca'm bir sorum olacak, doğalarındaki kayalardaki alg ile akvaryumda oluşan algler arasındaki farklar neler ?

Ne olursa olsun Hoca'm gün ışığı ile beslenmeye başlayan bir tür için faydası olmasa da o algler çok önemli bana göre. Balıkların en azından doğal tavırları devam ediyor ve kendileri adına bir rahatlama unsuru olduğuna şüphe yok. Aksi halde hiyerarşi daha çok akıllarına gelir akvaryumda sanırım.

16. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Deniz abi afacanların maşallahı var sanki akvaryumdan üstüne saldıracaklar gibi :nazar:birde abi mümkünse led sistemin resmini paylaşırmısın senin akvaryumun aynısı bende var beta plus modeli ışık sisteminde bana fikir olacağı düşüncesindeyim.

17. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Temel bey, caula veya spirulina kadar besleyiciliği yok. Yok dediğim sanıldığı kadar değil. Dediğiniz gibi minik kabuklular asıl besin kaynağı. Buda benim besleme diyetimin parçası oluyor. Çoğu kimse kızsada ben ayda bir kiraz karides canlı olarak veiryorum. Eskiden yavrularıma cyloop veriyordum. Zaman zamanda artemi yetişkin yada yeni yavru veiryorum. Ama asla önermiyorum çünkü bu tür besleme diyeti sıkı gözlem gerektiriyor. Mavi-yeşil alg çok besleyici değil. Ama yeşilimsi kahverengiye yakın olanın biraz daha besleyici oldugunu okumuştum. Bulursam linki paylaşacağım.
    İsmailcim, Paylaşırımda çok kötü yaptım ben :) Ama fikir olması için yarın çekip koyarım fotoyu. Siz böyle yapmadan daha güzel yaparsınız :)

cirol bunu beğendi.
  18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  19. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Benim Tropheus Katoto Akvaryumum

Deniz abi tropheus'ları ve akvaryumu vermişsin.Bu habere üzüldüm sağlık olsun diyelim.

Sayfayı Paylaş