1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Benim ufak akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde osman 26 tarafından 21 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. osman 26

osman 26

İsim:
    osman DEĞİRMENCİ
    Herkeze merhaba saygı değer portal ailesi
    resimler silindiği için paylaşım yapamamıştım 7 aydır bu akvaryumu kullanıyorum 100*40*50 ölçülerindeki bu akvaryum aldığım zamanlar kocamandı gözümde fakat artık yetmemeye başladı lifetech 838 dış filtre eheım jager 200 wat ısıtıcı eheim 200 havamotoru kullanıyorum 1 sene içinde 250*60*75 cm çift kule sumplı dursolu akvaryuma geçmeyi hayal ediyorum şimdilik alana kadar bunularla idare ediyorum
    ilk kurulum acemilik
    [005329].jpg [005342].jpg [005343].jpg [005344].jpg [005356].jpg
    bunlarda moli velifera kılıç ve elma salyangozlarım
    20141019_231647.jpg 20141019_231638.jpg 20141019_231627.jpg

Düzenleme: 21 Nisan 2015
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Dizayn güzel olmuş bilhassa arkadaki mangrow kökü cuk diye oturmuş...

osman 26 bunu beğendi.
  3. osman 26

osman 26

İsim:
    osman DEĞİRMENCİ
    biraz değişiklik yapmak gerekiyordu çok boş kalmıstı akvaryum kumu mecan kırığı kumla değiştirdim akvaryumun havası değişti daha aydınlık oldu taş ve arkada duran kökü ekledim adını tam bilmiyorum Fotoğraf046.jpg Fotoğraf044.jpg Fotoğraf043.jpg
    Dağdan topladığım taşlar 20150322_212905.jpg
    20150322_212941.jpg
    Ve akvaryumun son hali
    Fotoğraf002.jpg
    Fotoğraf001.jpg

Ekli Dosyalar:

4. osman 26

osman 26

İsim:
    osman DEĞİRMENCİ
    Teşekkür ederim Alparslan daha acemiyiz ama forum ailesine çok teşekkür ederim çok şey öğrendim inşallah hayallerimde hayalde kalmaz yeni kuracağım akvaryumuda burada paylaşırım

Alparslan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu dizayn daha hoş gibi mangrow kökü daha çok görünüyor...

6. osman 26

osman 26

İsim:
    osman DEĞİRMENCİ
    Evet haklısın taşlar çoğalınca öyle oldu kullanmadıgım taşları onun altına koyup yukselticem

Alparslan bunu beğendi.
  7. osman 26

osman 26

İsim:
    osman DEĞİRMENCİ
    Hafta sonu diye yatamıyorum ama akvaryumu ihmal etmiyorum %25 su değişimi ve dip çekimi yaptım her hafta sonu olduğu gibi resimler kaliteli değil kusura bakmayın kökü yukarıya kaldırmayı unuttum bu haftada böyle idare edicez artık. Arka fonda çok kötü oldu taşlarla uyumlu değil bazı yerlerinde hava var tankı değiştireceğim için ellemedim ayrıca yazmayı unuttum şu an tetra türleri leopar vatoz ve corydoras larım var
    Fotoğraf003.jpg Fotoğraf004.jpg

Alparslan bunu beğendi.
  8. farukzafer

farukzafer

İsim:
    Faruk Zafer
    Akvaryum daha çok malaviye ve tanganyika gibi olmuş.canli doğuran beslerken kesinlikle bitkiye yer verin arkadaki kök güzel ama şu taşları tamamen kaldirip bitki kumuyla beraber bitkilendirmeye başlarsaniz güzel olucaktır.

9. osman 26

osman 26

İsim:
    osman DEĞİRMENCİ
    Yorum için teşekkürler fakat şu an canlı doğuran yok tank da tetra türleri bakıyorum biraz garip oldu akvaryum Tropheus a gecmeyi planlıyordum kurulum o yüzden böyle oldu fakat bu olçülerde sıkıntı olacağını anladığım için tankı büyütmeyi düşünüyorum.

10. farukzafer

farukzafer

İsim:
    Faruk Zafer
    Resimlere bakarak yorum yaptim ama tetralarda bol bitkili akvaryumlarda daha uygundur beslenilmesi zaten sürü balıklarıdır kaç balık var 200 litrede?
    tropheusa geçicekseniz en az 120 cmlik bir akvaryum olursa balıkların gelisimi daha uygun olur

11. osman 26

osman 26

İsim:
    osman DEĞİRMENCİ
    40 adet tetra var trop bu akvaryumda bakmıcam zaten yazmıstım akvaryumu buyuteceğim için tür değiştireceğim için akvaryum boyle kaldı ama haklısınız bu balıklar bol bıtkılı ortamlarda daha güzel oluyor bi cahillik yapıp böyle bir tank da baktım ama balıklarda büyük bir sıkıntı yok şu an için

Sayfayı Paylaş