1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beslenme biçimi arasındaki fark !

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde okan058 tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Deniz akvaryumlarına balık beğenilirken herzaman bakarız reef uyumlu değilmi diye ona göre araştırırız hep işin besin türüne hiç bakmayız . Mesela söyle birşey düşünelim bir akvaryumumuz var ve içinde tropeus ve frontoza besliyoruz ne kadar sağlıklı bir durum sizce ? Biri otçul biri etçil bir hayvan beslenme konusunda tam aksine zıt iki tür Tuzlu su balıklarında böyle ayrımlar yapılmıyormu ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zekice bir başlık :basardim: Ama kazık bir soru. dil:

Bunca yıldır balık odaklı tuzlu su akvaryumum var bu durumu göz önünde bulundurmadım demeyeceğim tabiki. :D Ama kıvırma payı ve işin asıl gerçeğinide yazacağım kendimce. canım.gif

Düşündüm evet Aslan balığı alırsam perculalarımı yer diye. :F Okan tuzlu su balıkları tatlı suya göre daha farklı bir sisteme sahip. Görsel renk güzelliklerini korumak için dikkat edilen diyette, sadece otçul veya etçil ayrımı pek yapılmaz. Tropheus gibi bloat riskleri çok fazla yok. Ancak doğasına ayak uydurmak genel sağlık ve renkler için önemli. Sadece etçil olan türler tatlı su gibi değil zaten o yemini ayrı olarak alır, yani elinden alır, maşadan alır vs vs. Kısaca ayar yapmakta kolaydır. ;)

3. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bende iki satır yazıyım etçil diye aldığım arslan balığı yaklaşık 1 aydır hiç karides ,kalamar yemedi varsa yoksa nls büyük boy yem yiyor,yellow wares kurt yesin diye aldım oda nls kuru yem yiyor,yellow tang kuru,karides,kalamar,nori yiyor,tomatolar'da aynı ,orfoza daha kuru yem yediremedim varsa yoksa karides yiyor sonuç olarak deniz balıklarında yem beğenilmeme durumu yada lüksü yok diye düşünüyorum ne bulurlarsa yiyorlar :heyo:

4. Bennety

Bennety

İsim:
    Murat Alemdar
    Deniz balıklarının tutum ve karakterleri çok değişiyor teoman bey çok haklısınız.sanırım akvaryumların içindeki eski balıkların davranışları sürü psikolojisiyle yeni gelenleri bu dengesizliğe itiyor. :bilmem:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    +1 katılıyorum çok önemli derecede etkiliyor.

Sayfayı Paylaş