1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beta Akvaryum Kurulumu Hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde SamCrow tarafından 17 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. SamCrow

SamCrow

İsim:
    yener baran
    Öncelikle herkese selamlar.

Yaklaşık 2 ay önce başlamış olduğum akvaryum serüvenimde bu siteden aldığım bilgilerin haddi hesabı yoktur.Hepinize tek tek teşekkür ederim.
    Araştırdığım bilgiler doğrultusunda yaklaşık 90 litre bir japon akvaryumu kurdum gerçekten de çok güzel oldu sağlıklı olarak devam ediyor.

Esas konuya gelirsek çalıştığım iş yerinde patron geçen gün elinde bir fanusla geldi içinde 1 erkek betayla beraber.Bu türü hiç araştırmamıştım ve hemen araştırmaya giriştim.Her zamanki gibi site bütün ihtiyacımı karşıladı ve fanus gaddarlığına bir son verme isteği doğdu içimde:cekingen:

Vakit kaybetmeden yaklaşık 35 litre ufak bir akvaryum edindim edindiğim bilgiler doğrultusunda fazla iri olmayan çakıl bitki kumu ve 2 kök elodea(yanlış yazmış olabilirim ama anladınız sanırım):cekingen: bitkisi bulabildim. Yaşadığım yerde akvaryum malzemeleri bulmak baya bi sıkıntılı oluyor.Ufak da bir iç filtre buldum arkadaşlardan.elimdeki malzemeler bunlar şimdi sorularıma geçeyim.

1- 35 litre akvaryum 2 beta için yeterli midir?(betaların beraber yaşamadığını öğrendim akvaryumu cam kestirerek 2 ye böleceğim 1 erkek 1 dişi yapıp yavru almayı planlıyorum)

2- Okuduğum bilgilere göre Bitki olması daha iyiymiş betalar için aldığım bitki uygun olur mu?

3- Betalar için fazla bir filtre gerekmiyormuş filtreyi aldığım arkadaş bu filtre ile fazla büyük olmayan bir akvaryumda 3 japon besliyordu yaklaşık 6 aydır sorun çıkarmamış. Filre yeterli olur mu?

4- Bulunduğum bölgede dişi beta bulamıyorum satış yapabilecek bir yere nerden bulabilirim? kargo ile gönderimde sorun olur mu balık için?

hepinize şimdiden teşekkürler.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: Beta Akvaryum Kurulumu Hakkında

Merhaba hoş geldiniz...Beta seçiminiz çok güzel ve ufak akvaryumlarda beslenecek balıktır.
    Bunlar zaten oksijeni sudan değil dalgıç gibi yukarıdan alarak yaşamını sürdürür.
    Tek beslenmelidir iki erkek hiç olmaz kesinlikle kavga ederek birisi ölür.
    Bitkili akvaryum olursa görsel açıdan da daha iyi olur.
    Doğru söylüyorsun dişisini bulmak biraz zor,erkekleri daha güzel olduğu için ticari amaçlı getirilmiyor.
    O yüzden hobiciler den dişisini arayacaksın,kolay gelsin...

3. SamCrow

SamCrow

İsim:
    yener baran
    Cevap: Beta Akvaryum Kurulumu Hakkında

özür dileyerek değiştiriyorum elimdeki bitki elodea değil anubiasmış.2 kök var. Dişi beta için yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır acaba?

Sayfayı Paylaş