1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beta Akvaryumlarım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde murat064 tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. murat064

murat064

Yer:
    uşak
    İsim:
    muratsavaşkol
    Arkadaşlar 1 cift betam var 31 aralik aksami yumurta döktüler akvaryumum50*20*30 ama yavrularim cikmadi birde kücuk tankim var 35*25*15 birde ondami deneyeyim ?

2. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Betta erkekleri takriben 10ila 12 gün dişiler ise 20 ila 25 gün arasında tekrar üremeye hazır hale gelirler.

mr.türker ve Montimahir bunu beğendi.
  3. murat064

murat064

Yer:
    uşak
    İsim:
    muratsavaşkol
    Erkek akvaryumun üstünü komple köpük yaptı bile dişiyi görmeden.

4. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Erkek ameledir. yuvayı herzaman yapar.İsterse suyun yüzeyini tamamende doldurur.Bu bir sey ifade etmez.Bak Muratcım Üreme olayı tamamen dişide biter.Hazır olmayan erkegi yada yuvayı begenmeyen bir dişi ölsede ciftleşmez.Bazen erkegin baskılarına pes eder ve yumurtayı dökebilir ama o zamanda yumurtaları yer ve bunu yapması için erkegi de tesvik eder.Bazen de bikac kez ciftlestiği erkegi rededebilir.Bütün bunlar defalarca yapılan üretimlerin raporları sonucu ortaya cıkmıs gözlemlerdir.

Erkek saglıklı ise bulundugu ortamda mutlu ise bunu köpük yaparak belli eder.

YIKIKTEMO, mr.türker ve Montimahir bunu beğendi.
  5. murat064

murat064

Yer:
    uşak
    İsim:
    muratsavaşkol
    Sağ ol abi teşekkürler.

6. murat064

murat064

Yer:
    uşak
    İsim:
    muratsavaşkol
    Abi kusra bakmayında bu gün pet soph ' a gittim canlı yem için adam nerden besliyorsun betaları dedi bnde akvaryumda dedim adam bana bağırdı sen fanus balığını akvaryumda üretmeye çalışırsan olmaz diye

7. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Onu sana söleyen petshop a benden selam söyle.Önce fanus balıgı terimini bana bi acıklasın sonra sor kendisine kac kere fanusda balık üretmiş yavru almıs yetiştirmiş.Bunu ispatlasın 300 tane halfmoon betta vericem kendisine.Bu petshop sektöründe malesef 3 kurus için olurolmadık sallamalar yapan bilincsiz adamlar mevcut

murat064 ve Alparslan bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Onun bilmem neresi korkmuştur, hobici kendi üretir çoğaltırsa ben ne satacağım diye. :)

aqua24 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş