1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beta Akvaryumu için Öneri Bekliyorum

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde HasanCan tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Sevgili akvarist arkadaşlarım sarı prenses ve japon tankından sonra şimdide öğrenci yurdumdaki odama bir bitkili beta akvaryumu kurmak istiyorum 20 lt bir tank aldım bence bir erkek beta için yeterli bir tane hava motoruyla çalıştıracağım pipo filtrem var akıntı yapmasın diye bun tercih ettim çok pahalıya kaçmak istemiyorum bitki için bakımı kolay ve ucuz olduğu için java moss düşünüyorum ama daha önce hiç bitki bakmadım... Kum olarak ne almalıyım dekor olarak ne yapmalıım bu java moss bitkisi nasıl ekilir veya neye sarılır hiç bilmiyorum bana sıfırdan bu akvaryumu kurmak için yardımda ve tavsiyede bulunacak arkadaşlara ihtiyacım var eğer daha ucuz kolay bitkiler varsa onlarında tavsiyelerini alabilirim ama önceliki tabiki java moss hakkında ve beta akvaryumu için kurulumda yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.

2. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Öncelikle merhaba.Yeni akvaryumun hayırlı olsun.20 litre betta için oldukça iyi bir akvaryum.Keşke herkez fanusta değilde sizin gibi 10-20 litre akvaryumda baksa.Pipo filtre guzel bir tercih olmuş.Gerek akıntı yapmaması,Gerek iç filtrelere gore daha iyi temizlemesi bakımından oldukça iyi bir karar.20 litre akvaryuma Aquaclay bitki toprağı(Kumu) almanızı oneririm.5 KG'si internette 15 tl.Petshoptada olsa olsa 20 tldir.5 kg size çok gelirmax. 2 kg alın.Hem gorsel hemde güzel bir kum.
    Örnek(Eren Temiz arkadaşımın akvaryumundaki aquaclay)
    Eren temiz.jpg

Java moss'u bir kayaya sarabilirsin.Oldukça guzel durur.Misina ipi her tuhafiyede bulabilirsin.Kayaya sarar duğumcuk atarsın.Böylece güzel bir gorunum elde etmiş oluruz.Ayrıca Saz,Elodea,Tilkikuyruğu oldukça ucuz ve kolay bakılabilen bitkiler arasında yer alıyor.

Saz bitkisi:
    Saz.jpg

Elodea Bitkisi:
    Elodea.jpg

Tilki Kuyruğu Bitkisi:

Tilki Kuyruğu.jpg

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Takipteyim :)

Alparslan ve ErenTmz bunu beğendi.
  3. HasanCan

HasanCan

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Hasan Can
    Teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldun tavsiyelerini birebir alıp uygulayacağım takipte kal ayarlayınca senin için yayınlayacağım resimleri :)

4. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Önemli değil takipteyim :)

Sayfayı Paylaş