1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beta Akvaryumu

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ozgun_cyprus tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Betaları çok severim çünkü çok dayanıklıdırlar ve oksijeni havadan aldıkları için tabiri caiz ise vücutları ıslak kaldığı sürece suyun dışında bile yaşarlar... O yüzden deneysel akvaryum çalışmalarına yatkındırlar :)

Birkaç aydır aklımda olan bir fikirdi, bir hafta kadar önce bitirdim ve betamızı içine koyduk. Benzer birşeyler yapmak isteyen olursa konunun devamında yapılışı dilim döndüğünce anlatmaya çalışırım ;)

2014-06-14 19.05.09.jpg

2014-06-14 19.05.09.jpg

2014-06-14 19.05.19.jpg

2014-06-14 19.05.27.jpg

2014-06-14 19.05.50.jpg

2014-06-14 19.05.09.jpg

2014-06-14 19.05.19.jpg

2014-06-14 19.05.27.jpg

2014-06-14 19.05.50.jpg

2014-06-14 19.06.06.jpg

2014-06-14 19.06.18.jpg

2014-06-14 19.06.28.jpg

2014-06-14 19.06.38.jpg

2014-06-14 19.05.09.jpg
    2014-06-14 19.05.19.jpg
    2014-06-14 19.05.27.jpg
    2014-06-14 19.05.50.jpg

2014-06-14 19.06.06.jpg
    2014-06-14 19.06.18.jpg
    2014-06-14 19.06.28.jpg

2014-06-14 19.06.38.jpg
    2014-06-14 19.06.46.jpg
    2014-06-14 19.06.55.jpg

2014-06-14 19.05.19.jpg

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özgün abi süper olmuş, konuyu açabilirsin ben takip ederim...:)

yurtsevenkursad ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  3. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    En kısa sürede ilgileneceğim dostum. İlgin için teşekkürler :)

Alparslan bunu beğendi.
  4. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Bettaları ben de severim ama zorlu şartlara dayanıklı olmaları suç olmamalı. Bu kadar ufak bir yerde tutulmalarını doğru bulmuyorum. En az 20-25 lt, hafif bitkili, saklanabileceği mağara tarzı bir alan olan tanklarda bakılmaları gerekli.
    Saygılar...

YIKIKTEMO, Bredsis, Tarık KÜÇÜK ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bencede en az 20 litrelik bir tankta bakılmalı, hatta büyük bir heyecanla açtım konuyu mükemmel bir tank kurulumu diye şaşırdım bu fotoları görünce.

-doctore- bunu beğendi.
  6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Güzel balık, umarım en kısa sürede hakettiği yaşam koşullarına kavuşur :).

Tarık KÜÇÜK ve -doctore- bunu beğendi.
  7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Özgün tasarıma diyecek lafım yok bunula birlikte hayvan çok sıkışmış diyorum :)

8. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Bayağa güzeldiler. Özellikle son gelen mesajı gönderen Tuna Beye özellikle teşekkür ederim.

Evet haklısınız, çocukluğumdan beridir bende böyle mazoşistlik huyu hep vardı. Öyle hayvanlara eziyet edeyim, canlarını yakayım keseyim öldüreyim vs. gibi... Demek ki büyüyünce de huyum değişmemiş, hatırlattığınız için teşekkür ederim.

O mazoşistlik huyundan olsa gerek şu anda evimde karma bir deniz akvaryumu, üretim amaçlı bir snowflake akvaryumu, kırmızı gözlü ağaç kurbağası teraryumu, kriket üretim teraryumu, sulcata cinsi bir kaplumbağa ekosistemi, plankton rotifer artemia vs. üretim kurulumları var. Çok değerli olan zamanımın birazını işimden birazını eşim ve çocuklarımdan ama en önemlisi uykumdan çalarak, onlar için nasıl daha iyi yaşam mekanı yaratırım diye araştırmaya ve geliştirmeye ayırıyorum ki açtığım konuları birazcık okumuş herkes eminim bunun farkındadır. Daha çok insana hayvanları sevdirip daha çok insanın bir evcil hayvana daha uygun maliyetlerle sahip olabilmesi için pratik çözümler arıyorum.

Yukarıda gördüğünüz prototip de bu çalışmalardan sadece birisidir. Ama seversiniz ama sevmezsiniz. Niyetiniz üzüm yemekse geliştirilebilmesi için fikir üretirsiniz, yok niyetiniz bağcıyı dövmekse eleştirir geçersiniz sonra da batılılar size hangi oyuncağı verirse onu alıp kumda oynamaya devam edersiniz.

Özellikle Tuna Beyin yorumu çok kalbimi kırdı. Beni tanımadığından dolayı böyle bir yorum yaptığını düşünüyorum ve umarım tanıdıkça fikri değişir.

NIHKAR, YIKIKTEMO, TencoMelih ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Evimde 5 ayrı (bölmelileri tek sayıyorum) betta tankı var ve ırk olarak ayrı bir özen gösteriyorum.hepimiz hayvan severiz ve sevdiğimiz hayvanlar uğruna iş,özel hayatımızdan fedakarlıklar yapıyoruz ve yaptığımız bunca fedakarlıktan sonra hâk etmedikleri yaşam şartlarını görmek hepimizi üzer ve sinirlendirir.Amacım kalbinizi kırmak değildi;beni tanıyan insanlarda bilirlerki karıncayı bile incitemem sitemimde bundandır.her canlı hak ettiği yaşam şartlarını bulsun tek derdim odur....
    Kişisel polemiklere girme gibi bir çabam yoktur.Herkese saygım sonsuz.Sadece genç arkadaşlara yanlış örnek olmayalım.
    Saygılar
    Tuna TUNABAY

NIHKAR, TencoMelih, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Olabilyor arada insanın o anki fikir ve düşüncesini esirgemeden paylaşıyor, tatlıya bağlasın hoş bağlanmayan bir durum da yok.

11. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Hocam seni tanidiğim icin hafifçe latife yapayim dedim. Fotoğraflardan birkaçini al bir tasarim dergisinin kapağina koy, on numara olur. Ancak sen de takdir edersin ki orada ömür geçmez.

Benim de kaygim bu hayvanlara gereken saygi ve özeni gostermeyip hobici geçinen kimselerin bunu örnek alma ihtimalidir. Içimizde "ne olacak ki en fazla ölür" diyebilen insanlar da var.

Tapatalking

nhtkmn, -doctore-, TencoMelih ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Öncelikle yapılan tasarıma konuda görüldüğü üzere paylaşan kişiyi tanıyan, bilen veya bilmeyen tasarımı beğenmese bile fikrini yerinde beyan edebilmiştir. Zaten portal adabında buna uyabilen katılımcı olabilmiştir.

Tuna bey son mesajında her ne kadar toparlamaya çalışsa da ilk iki mesajında niyet ve bakış acısını ortaya koymuştur. Kendisinin de o mesajda belirtmesinden hareketle üyeliği kalıcı olarak kapatılmıştır. Yorumunu bu tarz ve yolla yazmayı tercih eden üye yapısına ihtiyacımız yok.

NIHKAR, Alparslan, TencoMelih ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    Çok güzel düşünülmüş tebrik ederim. Fakat balık için ne kadar rahatlatıcı bir ortam ? Evinizde yüzlerce canlıya en iyi şekilde bakmanız bir tanesine eziyet ettiğiniz gerçeğini değiştirmez.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

14. Twostart

Twostart

Yer:
    Istanbul
    Öncelikle beta balığına oldum olasi hayranım 2 kez besledim 2sinde de ne yazıkki kaybettim bu beni fazlasıyla üzdüğünden birdaha almaya kıyamadım. Fakat şunu söylemeliyim ki sırf güzel görünüyor ve yaşayabiliyor diye ufacık bir su birikintisine canlı koymak ne kadar doğrudur?

Alparslan bunu beğendi.
  15. NIHKAR

NIHKAR

Yer:
    istanbul
    İsim:
    NİHAT KARAN
    Takip teyiz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yasemin tamam yarın sana güzel bir beta alıyorum bakımını da ben üstleneyim bari papağandan ve yılandan vazgeç artık yoksa annem ikimizi de kovacak haberin olsun... :D

17. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    temo25temo25

Alparslan bunu beğendi.
  18. Twostart

Twostart

Yer:
    Istanbul
    Oldu kabul ediyorum :p gayet mantıklı.

Alparslan ve TencoMelih bunu beğendi.
  19. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Hani bıkmıştın :) yavaş yavaş ısınıyoruz herhalde :)

Twostart bunu beğendi.
  20. Twostart

Twostart

Yer:
    Istanbul
    Balık dışında hayvan beslemeye izin yok gördüğün gibi Melih. Dönüp dolaşıp balığa çeviriyorlar beni :)

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş