1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

beta akvaryumum :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde mrt.7781 tarafından 29 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk
    Herkese selam benim küçük beta akvaryumum bu gerekli olan herşey olduğunu düşünüyorum. Dekor taban malzemesi oksijen taşı ışık eyer eksikliğim yoktur. (filtrem yok çünkü bu akvaryum çok küçük ve balığık dahil herşeye zarar veriyor) Onun dışında eksikliğim varsa lütfen yazınız. :)

Ekli Dosyalar:

2. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk
    Cevap: beta akvaryumum :)

Ön camdaki kahverengi şey pislik değildir :D Adığımda bitkinin üstünde vardı salyangoza benziyorlar ama bunların kabuğu uzun 12 taneler. Eğer balık için bir tehlikesi yoksa bırakmak istiyorum.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Mert bey tabandaki siyah taşlar salınım yapar gibime geliyor. Işık olarak ne kullanıyorsunuz ?

Filtre olarak Atman hf300 şelale filtre modeli alabilirsiniz.

4. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez

Aleykümselam keşke daha büyük bir ortam hazırlayabilsen...

5. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Akvaryumumu kendim yapacağım. Hayalimdeki akvaryumu tanıdık birine bahsettim çok masraflı olacak dedi şuan para biriktiriyorum. Akvaryum için hazır biriktirmeye başlamışken herşeyi sil baştan yapmayı düşünüyorum.

6. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Evet bugün petshopta gördüm pahalı değil ama yeni akvaryum yapacağım. Bu akvaryuma para harcamak istemiyorum. Suyunu 3 günde bir değiştiriyorum şimdilik filtre gerekmiyor ışığım led ışıktır. Fazla büyük değil aşırı aydınlatmıyor benim için çok iyi çünkü fazla ışık yosun yapıyomuş siyah taşlar salınım yapar demissiniz o ne demek oluyor ?

7. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Salınım yapar dan kasıt, üzerindeki kimyasal boya,parlatıcı vs.maddeleri suya bırakır.Ve buda balığa veya balıklara zarar verir.

8. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

O taşlar boyanmış değil ama bildiğimiz normal siyah parçalanmış çakıllardır ama yinede problem olursa çıkarırım.

9. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Mert o taşlardan bir tanesini çekiç ile kır bak içi ne renk, ama üzerinde vernik vs.parlatıcı da olabilir.Sonuçta onlarda salınım yapabilir.

10. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Üzerlerinde hiç bir madde yok 2,3 tane kırdım, içleride aynı renk.

Sayfayı Paylaş