1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beta Başlangıç

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde uozgul tarafından 31 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    Bugün akvaryumcuları günlük ziyaret turum sırasında 4 dişi beta gördüm ve aklıma nerden düştü ise beta üretmek geldi malavilerim için hazırladığım 100x50x30h olan ve 8 eşit parça karantina akvaryumunda beta bakmak geldi ve erkeklerden bardak içinde köpük yapmaya başlayanlarda 4 tane seçtim ve toplam 8 betam oldu.
    Dişilerin dört tarafını erkeklerde donattım ama yarın sanırım 3 erkek daha alacağım ve ilk gelen dişilerden 3 tane daha alabilirim dişiler nasılsa aynı yerde yaşıyorlar balıklara kan kurdu kurutulmuş olanından verdim bakalım beta macerası nasıl gidecek

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hayırlı olsun ümit hocam umarım üretimde başarılı olursunuz.Kısa zamanda resimleri bekliyoruz.

uozgul bunu beğendi.
  3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Ümit hocam hangi tür üretmeye çalışıyorsunuz?

4. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    Beta üretmeyi deneyeceğim bakalım nasıl olarak benim hobihanenin içinde boş yer kalmadı nerede ise bakalım artık ne olacak bu işin sonu

5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Ümit hocam hangi tür üretmeye çalışıyorsunuz?

6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Hayırlı olsun.Umarım başarılı olursunuz. Aman dişiler hazır olmadan erkekleri yanlarına atmayın , katliam olur :)

7. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    Teşekkürler erkeklerin baloncuk yapanları hazır onu biliyorum da dişilerin hazır olması için yumurta yapmalarını beklemek gerekiyor sanırım

8. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Hocam tamam ürettiğiniz türü bilmiyorsunuz da en azından bilmiyorum diyebilmek gerekiyor diye düşünüyorum. 2 kere yazdım sanki mesaj yokmuş gibi davranmak çok ilginç geldi bana :smiley33:

9. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Dişilerin gövdesinde bir bant falan oluşur.Detaylı bir şekilde beta üretimi ile alakalı makale okumanızı tavsiye ederim.
    Erkekle dişiyi aynı akvaryuma koyup , bir cam ile ayırarsanız iyi olur.

10. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Bi bakımdan öyle hatta her bakımdan.

11. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    Öğreneceğiz birlikte resimlerini çekip koyduğumda betaların türlerini siz söylersiniz bende öğrenmiş olurum uyumlu olup olmadıklarını

zgrkaralar bunu beğendi.
  12. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Cevap: Beta Başlangıç

Hayırlı olsun:helalolsun:

13. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Hasan bey bence Ümit bey betaların hepisinin aynı tür olduklarını düşünüyor.Yani aynı türün farklı varyeteleri olduğunu bilmiyor.O yüzden cevap yazmamış olabilir.

14. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Ümit bey bardakta yaşayan ve baloncuk yapan her betta hazır diye birşey yoktur.Zaten zavallılar bardakta yaşamaya mahkum edilmişse,Ssizin onlara üretimden önce akvaryum ortamında kondisyon ve form kazandırmanız gerekir bence.Saygılar

Sayfayı Paylaş