1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beta Balığım Hakkında Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Mutlu'nun Annesi tarafından 8 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Mutlu'nun Annesi

Mutlu'nun Annesi

Yer:
    İstanbul-Ataşehir
    İsim:
    Elif Öztürk
    Merhaba ben ilk defa balık besliyorum beta balığımı alalı bikaç gün oldu. Tabi akvaryumu daha önceden alıp hazırladım yaklaşık 5 gün kadar sonra betayı alıp akvaryuma koydum. Sizce bu akvaryum onun mutlu ve sağlıklı yaşaması için yeterli olur mu ? Bi eksik yada hatalı olan bi durum var mı ? İsmini mutlu koydum ismiyle yaşasın diye yavrucağım :) Ve bazıları gibi süs olsun diye almadım uzun süreli yaşatmak istiyorum. Uzun ve sağlıklı bi ömür için nelere dikkat etmemi önerirsiniz ? Bu arada bana da çok çabuk alıştı sanırım.. Yanına gittiğimde oda bana doğru geliyo bi anda daha çok hareketlenmeye başlıyo normal midir bu ? IMG_20150306_194935.jpg 20150307_153920.jpg 20150307_153735.jpg 20150307_151404.jpg 20150307_151141.jpg

YMR_AY bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba biliyorsunuz akvaryumcular betaları ufak bir kabın içinde satıyorlar, sizin akvaryum Mutlu için çok uygun yalnız oda sıcaklığı yetmiyorsa ufak bir ısıtıcı iyi olur, iyi günlerde besleyin...:)

3. Mutlu'nun Annesi

Mutlu'nun Annesi

Yer:
    İstanbul-Ataşehir
    İsim:
    Elif Öztürk
    Anladım peki teşekkür ederimm :)

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bu akvaryumda sadece bu balığı besleyecekseniz problem olmaz. Çok fazla yem vermeyin, filtre temizliğine dikkat edin.

5. Mutlu'nun Annesi

Mutlu'nun Annesi

Yer:
    İstanbul-Ataşehir
    İsim:
    Elif Öztürk
    Evet sadece bunu besliycem gözüm gibi bakıyorum zaten :) Günde 1 kere yem veriyorum aynı saatte vermeye özen gösteriyorum. Teşekkür ederim :)

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Az az günde iki üç sefer vermek daha iyi olur akvaryumun filtre sistemi var zaten...:)

7. Mutlu'nun Annesi

Mutlu'nun Annesi

Yer:
    İstanbul-Ataşehir
    İsim:
    Elif Öztürk
    Aa öyle mi.. Pet shopcu günde 1 kere yem ver dedi diye öyle yapıyorum kırmızı bi yem. Zararı yok diyosanız bi sabah bide akşam vereyim ?

Alparslan bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mutlu daha mutlu olur, akvaryumcuyu boş verin bırakın Mutlu ev ortamının tadını çıkarsın...;)

YMR_AY ve sinsitilki bunu beğendi.
  9. Mutlu'nun Annesi

Mutlu'nun Annesi

Yer:
    İstanbul-Ataşehir
    İsim:
    Elif Öztürk
    Tamam öyleyse dediğiniz gibi yaparım teşekkürler :)

10. CoorcuLooK

CoorcuLooK

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    kizilca
    Mutlu ve saglikli yasam icin betalati bende cok severim arkaslarimin dedigi gibi yasam alani oldukca yeterli benim sahsi gorusum canli olmayan plastik dekorlardan kacinmanizdir disi bir beta eklemek isterseniz birden bire akvaryuma atmayiniz ilk once akvaryum ikiye bolecek sekilde cam ile aralarini bolunuz ama birbirlerini gorebilmeleri gerekmektedir gormek alismanin baslangicidir beta baliklari agresivbit baliktir ve tek yasar farkli bir erkek daha atmaya kalkismayin sonucunda ikisinden birisi olecektir tekil yasarlar erkek beta baligi kopuk cikartmaya baslayinca akvaryum un uzeri kopuk olunca uremek icin uygun oldugu kanisindadir yavrulara erkek beta batar disi yavru yumurtalari dusurdugunde disiyi ayri bir yere almakta fayda vardir su degisimi yapmak gerektiginde suyun tamamini bosaltmadan azar azar su ekleyiniz suan icin beta icin paylasacaklatim bu kadar yem veririrkende asiri derece vermeden gozunun buyuklugunce verin yani bir kac tane yeterlidir fazla yem suyu kirletmektedir mutlu olmasi dilegi ile yanlislarim var ise arkadaslarimin duzeltmesi dilegi ile

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Mutlu'nun Annesi

Mutlu'nun Annesi

Yer:
    İstanbul-Ataşehir
    İsim:
    Elif Öztürk
    Dişi düşünmüyorum tek o olsun onu büyütmek istiyorum.. Yani petshopa yeni gelmişti daha büyür sanırsam. Bide yaklaşık 1 saattir falan yemini verdikten sonra bitkinin yanında durakaldı. Yanına gidince çıkıyo hareketleniyo uzaklaşınca aynı yere dönüyo normal midir ?

sinsitilki bunu beğendi.
  12. CoorcuLooK

CoorcuLooK

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    kizilca
    Normaldir japon baligi gibi aktif bir yuzucu degil keyifcidir biraz

sinsitilki bunu beğendi.
  13. Mutlu'nun Annesi

Mutlu'nun Annesi

Yer:
    İstanbul-Ataşehir
    İsim:
    Elif Öztürk
    Hmmm anladım. O öyle saklanınca öldü mü kaldı mı diye endişe etmiyo değilim :)

14. CoorcuLooK

CoorcuLooK

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    kizilca
    Beta besledigimde az miktarda olsa kaya tuzu eklerdim o zaman hareketlenirdi ama zarari yada yarari oldugundan pek emin degilim bilgisi olan arkadasim yazarsa daha net bir cevap olabilir ciklet baliklarinda ve tropheus turlerinde kaya tuzu kullaniyorum ve mukozalarini guclendirmek icin eczanelerde satilan bemiks ampulden kullaniyorum beta icin uygunmudur emin degilim acikcasi saglikli baliklar

15. Mutlu'nun Annesi

Mutlu'nun Annesi

Yer:
    İstanbul-Ataşehir
    İsim:
    Elif Öztürk
    Aslında tuz falan değil de daha yeni olduğu için böyle olabilir diye düşünüyorum bikaç gündür evimizde mutlu :) Sürekli böyle değil zaten arada bir saklanıp bi süre çıkmıyo ortaya

16. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Çok hareketli bir balık değildir. İç filtreyi devamlı çalıştırmak akıntı yapacağından ve beta balıklar akıntıdan hoşlanmadığından kendisine saklanacak yer arayacaktır. 7/24 filtreyi çalıştırmayın. Suyun içerisine yem attığınız süreden sonra 2 saat filtre açık kalsa yeterli olur.

17. Mutlu'nun Annesi

Mutlu'nun Annesi

Yer:
    İstanbul-Ataşehir
    İsim:
    Elif Öztürk
    Tamamdır teşekkür ederim :) Bide bi sorum daha olucak daha büyür mü balığım büyürse en fazla ne kadar büyür ?

18. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Sizin balığın cinsi Betta Splendens diye geçiyor. En fazla büyüdüğü boy 7cmdir.

19. Mutlu'nun Annesi

Mutlu'nun Annesi

Yer:
    İstanbul-Ataşehir
    İsim:
    Elif Öztürk
    Anladım tamam :)

20. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy
    Şanslı bir balık. Sağlıkla büyümesi dileğiyle.

Sayfayı Paylaş