1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beta Cinsiyeti

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde yasin25 tarafından 7 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. yasin25

yasin25

İsim:
    ysn ckc
    İyi geceler. Foruma yeni üye oldum. Daha önce çeşitli balıklar besledim fakat hiç beta beslemedim. Beta üretimi çok dikkatimi çekti. O yüzden bir tane beta aldım. Fakat cinsiyeti hakkında bir fikrim yok.

Yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca ne kadarlık olduğunu da bilmiyorum. Bu boydaki bir betadan yavru alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler...

IMG_20140307_220943.jpg

2. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Betta çok hassas bir konu aslında yavru almak basit ama o yavruların büyütülmesi zorunu geçtim işkence :D neyse balığınız erkek VT ( veil tail = tül kuyruk ) üretime uygun olduğunu suyun üstüne köpük yapmaya başladğında anlarsınız yeterince sağlıklı beslenirse sağlam köpükler elde edilğir buda yavru veriminde etkidir ben kendi damızlıklarımı şuan dinlendiriyorum ve beslenme olarak dana yüreği sarımsak karışımı uyguluyorum yavru büyütmenin zorluğu ise yavaş gelişim göstermesi ve ilk çıktıklarında uzun bir süre taze çıkmış artemia dışında yem kabul etmemeleri :)

3. yasin25

yasin25

İsim:
    ysn ckc
    Peki dişi yokken köpük yapar mı hocam? Yoksa dişiyi görünce köpük yapıp yapmamasından mı anlayacağım uygun olup olmadığını?

4. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Dişi olmadan da köpük yapar. Bu durumu şöyle açıklayayım, üreme dönemi veya olgunluğuna ulaşan canlılar nasıl renksel veya hareketsel tepkiler veriyor dişi olmasa bile onun gibi köpükte bettada üreme zamanı demek.

5. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Bu arada balığınıza ayna göstermeyi deneyin kabardığında kontrol edin yıpranma varmı sağlık durumu net bir şekilde belli olur

6. yasin25

yasin25

İsim:
    ysn ckc
    Peki bu ayna isini deneyeyim.cok tesekkur ederim hocam zaman ayirdiginiz icin...

Kadir16 bunu beğendi.
  7. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    önemli değil kuyruk yapısı sağlam bir numune atayım onunla kıyaslarsınız Görüntü0640.jpg

Alparslan bunu beğendi.
  8. yasin25

yasin25

İsim:
    ysn ckc
    Tesekkurler hocam

9. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Merhabalar,
    Resim küçük pek anlaşılmıyor fakat balığınız genç gözüküyor(belki 5aylık kadar).
    Sağlıklı bir gelişim için 23-24 derece su sıcaklığı, mümkünse canlı yem bulamazsanız sera bettagran,kuru kan kurdu,su piresi tavsiye ederim.Bettalar sakin suları sevdiği için şelale filtre uygun olur sanırım.Ayrıca erkek bettalar tank içinde bir mağara(nasıl birşey olacağı sizin tercihiniz) severler.Bulabilirseniz catappa yaprağı betta için en uygun su değerleri için faydalı olacaktır.
    Uygun şartlar ve sağlıklı bir beslenmeyle birkaç gün içinde bile balığınızın nekadar güzelleştiğine sizde şaşıracaksınız.
    Üretim için 3 tank gerektiğini lütfen unutmayın ve yeriniz yoksa hiç üretim işine girmeyin derim.
    Güzel bir balığınız var,umarım istediğiniz gibi bir dişi bulup üretim gerçekleştirebilirsiniz.

10. yasin25

yasin25

İsim:
    ysn ckc
    Peki artemia versem nasil olur hocam. Ayrica artemia cikarma isini herkes farkli anlatmis. Aparatlarini almayi dusunmuyorum aparatlar olmadan en saglikli sekilde nasil cikartabilirim.bu konudada yardimci olursaniz cok sevinirim.simdiden tesekkurler hocam

11. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Artemia tabiikide hazır yemlerin hepsinden daha iyi olur fakat çıkarma seti olmadan çıkarabileceğinizi sanmıyorum.
    Satın almak istemiyorsanız çıkarma setini kendi yapanlar ve yapımını resimleriyle detaylı anlatanlar var.Zor gelir satın almaya karar verirseniz meç marka çıkarma setinin fiyatı uygun.

12. yasin25

yasin25

İsim:
    ysn ckc
    Tesekkurler hocam

13. yasin25

yasin25

İsim:
    ysn ckc
    Hocam artemia aldim ve kendimce bir sistem yaptim. Yarim cay kasigi yumurta koydum.sayet hepsi cikarsa ne kadarini vermem gerekir baliklara.1 beta 1 kilickuyruk var.fazla verip zarar vermeyelim hayvanlara. Birde epey paylasim olmus ama tutarsizlikta cok. Cikan artemialar kac gun yasar yada yasatmam icin yapmam gereken birsey var mi?

Sayfayı Paylaş