1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

betalarım :(

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde mrt.7781 tarafından 29 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk
    Herkese selam aranızda benim akvaryumumu bilen vardır. Çoğunuz neon tetra vb gibi balıklar besleyebileceğini söylemistiniz ama içimde beta aşkı vard.ı 2 gün önce 1 tane beta aldım. Akvaryumunu bir güzel dekorladım. Bugün taban malzemesi için petshop a gittim.Taban malzemesi için küçük renkli taşlar aldım. Ben tam gittiğimde yeni balıklar gelmişti aralarında bir tane beta gözüme takıldı ama o heyecanla hiç bişey sormadan aldım geldım. Eve geldiğimde aklıma geldi benim betam erkek aldığımda erkekti hamsterlerimden biliyorum erkek erkeğin yanına koyulmamalıdır :) Ama sonra dedimki bunlar balık ve yaşayabilir yanına koydum izlemeye başladım. Kavga etmeye başladılar hemen ayırdım ama üzüldüm şimdilik bir kavanozun içine koydum. Ama içinde ne filtre nede oksijen taşlarından var umarım bişey olmaz yarın gidip değiştirmeyi düşünüyorum umarım değiştirir size soracağım şey yanına koysam alışırlarmı yoksa kavgaya devam mı ederler ? Eğer değiştirip kız alırsam yine kavga etme şansları varmıdır ? :( Cevaplarınızı bekliyorum.

2. quickBox

quickBox

İsim:
    Fatih YILMAZ
    Cevap: betalarım :(

Erkek bettalar birbirleri ile anlaşamazlar sadece koloni şeklinde yaşayanlarda birbirlerine karşı uysal durma durumu söz konusu bu koloniler 1 erkek 5 dişi 2 erkek 8 kişi 2 erkek 6 dişi vs.vs. yani dişiler erkeklerden fazla olacak şekilde yaşarlar. 1 erkek 1 dişi beslemek istiyorsanız öncelikle akvaryumu bir cam ile ikiye bölün bir tarafa erkeği bir tarafa dişiyi salın bir kaç gün alışmalarını beklemeniz gerekiyor uysallaşamya başladıklarında camı kaldırıp kontrol edersiniz eğer birbirlerine saldırmıyorlarsa durum tamamdır eğer saldırıyorlarsa camla ayırıp alıştırmaya devam. 1 erkek 1 dişi olup birbirleri ile alışırlarsa erkek köpük yaptığında muhtemelen çiftleşme yaşanacaktır.

grafikdelisi bunu beğendi.
  3. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Aslında ben çifleşmelerini ve akvaryumda yavru olmasını çok istiyorum. Ama sizin dediğiniz gibi koloni şeklinde besleyeceksem böyle bir imkanım olurmu ?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Mert bey daha önceden kavga edeceği söylenmişti konunuzda yanılmıyorsam. Akvaryumunuzu ikiye bölüp besleyebilirsiniz 2 adetini.

5. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

Bettaların birbirleriyle anlaşma gibi bi huyları yoktur başka türlerle uyumlu olmalarına rağmen kendi türleriyle birlikte bulundurulmazlar. Fakat ayrı ayrı kondüsyon kazandırılan erkek ve dişiler aynı akvaryum içerisine ara cam konularak kızgınlaşması sağlanır erkek ve dişi hazır olunca birleştirilir ve yuvayı yapan erkek dişiyle çiftleştikten sonra akvaryumdan dişi alınır. Yumurtalar kıpır kıpır olana kadar erkek betta bakar ve keseli yavrular oluşunca erkek de alınır. Yavrular içinde fazla sirkülasyon oluşturmayacak şekilde hava taşıyla havalandırın ve yavruların labirent oluşumu başladığı zaman su ve su üstü sıcaklık farkını azaltın önemli noktalar bunlardır fakat dişi betalar gruplar halinde bulundurulabilirler.

6. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

peki hazır olduklarını nerden anlayabilirim ?

METİN SUVAR bunu beğendi.
  7. mrt.7781

mrt.7781

İsim:
    mert cenk

Kavga edecekleri söylenmemişti, ayrıca sölediğim gibi cinsiyetini sormadan aldığımı söylemiştim.

Sayfayı Paylaş