1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Betam akvaryumun köşesine saklandı !

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde BAFRALI tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. BAFRALI

BAFRALI

Arkadaşlar bugün betta aldım akvaryumuma koydum biraz gezdi sonra akvaryumun sağ üst köşesine pusu kurdu :D Ordan hiç ayrılmıyor yüzeyde acaba neden ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumun kurulum süresi nedir ? Genel şartları yazarsanız belki bettanın tutumu hakkında fikirler yazarız ve belki biri tutar. saat:gif

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Temel abi yanlışım varsa düzelt. benim bildiğim kadarıyla betaları ne zaman görsem akvaryumun bir köşesinde olduğu yerde duruyor.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Genellikle durgun ve oksijen bulunmayan kaplarda olduklarında olur. Akvaryum kurulum süresi ve genel şartlarını bilmeden yorum yapmak zor. Balık alındığında sağlıklı mı değil mi onu da bilmiyoruz. :bilmem:

5. BAFRALI

BAFRALI

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Ben petshop da çalışıtğım için balığı seçerek aldım balık dükkanda gayet sağlıklı idi ve akvaryumum 15 gün önce kurdum 1 adet şelale filtre 1 adet iç filtre 100 w ısıtıcım var 15 gündür çalışıyor diğer balıklarıda bugun ekledim problem olmadı ama beta yüzeye yakın yerde ve sağ tarafta duruyor.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkür ederim akvaryum bilgileri için Emrah. Konuya şöyle bakalım;

Sen dükkandan bardak içinden aldın veya bardakla beraber eve götürdün. Bardakta ph, kh, oksijen, nitrojen, azot, mazot, demir , bakır, sülfat vs vs vs farklı idi. :) Bir anda bettaya ne oldum derdirtmişsin kısaca. Bu durgunluk ilk adaptasyon ardından yaşanır. Örnek vermek gerekirse Cichlid türleri ilk eklendiklerinde bir köşede aşağı yukarı gider gelir. Bu tipik bir alışma evresidir. Bettan ilk başlarda hareket edebilir ama atlatılan şok sonrası durgunluk gelir.

Sabırlı olmanı öneririm. ;)

7. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Bettaların yurt dışından nasıl geldiği ve toptancılarda nasıl durduğu ortadadır.Bu sebeble bu hayvanlar yüzme özelliklerini kaybetme riski içindedirler.Zaman içinde eğer bir hastalık söz konusu değilde betta normale dönecektir.

8. BAFRALI

BAFRALI

Teşekkürler sanırım alışmak için pusu kurmuş sabah kalktığımda gayet güzel akvaryumda yüzüyordu şuan için bi problem yok :D

9. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Sen benim bettayı görsen acayip hızlı bir sağa bir sola akvaryumu hep turluyor ama bazı bettalar çok agresif olmadığından böyle davranmıyor. Akvaryumun her köşesine bakıyor benimkisi.

Sayfayı Paylaş