1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Betanın yanına

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde ozcan13 tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Ben sitede yazdığım mesajlarda hep bettaların kendileri beslenmesi gerektiğini söylerdim.Ama yeni kurcağam akvaryum için dedim bettayı çöpe atamam bettada tek başına olsun istemiyorum şöyle cıvıl cıvıl bir akvaryum olsun istiyorum.Lepistes koyunca sanırım betta lepistesin kuyruklarını yiyormuş.Moli,plati veya başka bir türde olabilir.Sarı prenses koy felan dedi arkadaşlar acaba sarı prensesle bir sorun çıkarmı ki?

2. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Betanın yanına

Özcan abi canlıdoğuranlarla besleyeni gördümde cikletele besleyeni hiç görmedim. Lepisteslerle birlikte besleyen bir abim var hiç bir sorun çıkmıyor demişti. Tabi onların yanında moly, platy, velifera, dişi betta ve melek balıkları da var :) . Geniş alana sahip iyi bitkilendirilmiş bir tankta olabilir diye düşünüyorum. Yada bettadan vazgeçip bir arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Betanın yanına

Bettamdan da vazgeçmek istemiyorum.Napcaz hiç bilmiyorum.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Betanın yanına

Özcan abi alemsin inan. Avatarın harika bu arada bilgin olsun. :D Bettan iyileşti sanırım bir ara hastalığıyla mücadele veriyorduk. Betta yanına tür arayışındasın sanırım. Benim fikrim betta yanına cennet balığı türlerinden eklemenden yana olacak. Uygun mu değil mi bilmiyorum tam ama forum logo altındaki google özel arama bölümümüzden bilgilere ulaşabilirsin.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Betanın yanına

Gurami'ler bile betta'nın o güzelim kuyruklarını çerez mahiyetinde yiyorlar.Cennet balığınında farklı olacağını zannetmiyorum.. :bilmem: Ama sarı prenseslerinin yanına koyduğunuz anda tarımar ederler betta'nızı.. Ben zamanında canlı doğuranlarla sorunsuz bir şekilde uzun süre bakmıştım.. Bakanda çok kişi var..

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Betanın yanına

Ben bir ara Canlı doğuranlarla besledim sorun olmadı tavsiye ederim. ;) kılıç kuyruk, molly vs vs ;)

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Betanın yanına

Akvaryumcularda görmüştüm. Canlı doğuranların arasında 1 adet beta vardı. Sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ama çok zor durumda kalırsanız. Pleskiden büyük bir yavruluk yapıp betanızıda onun içine koyabilirsiniz.

8. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Betanın yanına

Teşekkür ederim avatarımı beğendiğin için smiley18.gif Lepistes ve moli alcam bir sorun çıkarmı ikisi arasında birde şöyle kısaca bakımlarını yazarsanız sevinirim. saygılar:gif

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Betanın yanına

Lepistes ve molly arasında sorun olmaz, sık sık düzenli su değişimi + düzenli yem verirseniz bir sorun olmaz.

10. veteriner

veteriner

Betanın yanına

Hayır çünkü ikiside canlı doğuran, ama lepistes molinin yavrularını yiyor. Bence moli besle hem moli yavrularına zarar vermez.

Akvaryum bol bitkili olmalı ve haftada az miktarda su deyişimi yapırmalı.

M.D. 4

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Betanın yanına

Ben de bettanın hızlı yüzen balıklar arasında hoş duracağına inanmıyorum açıkcası. Ağır abi havası o tarz akvaryum arkadaşı seçilmeli diye sesli düşünüyorum. burda:gif

12. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Betanın yanına

Yani ne tür balık ağır yüzen balık bilmiyorum ben. :bilmem:

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Betanın yanına

:D Vallahi haklısın Özcan abi. Yok o balıklar hızlı yüzer, yok felencı balık ağırdır ona bu olmaz. Yazmazlar şu balığı al ve ya bu balığı alma diye bir türlü. :F Ben olsam bettanın yanına gider Cennet balığı ve ya gurami alırdım.

Akvaryum az büyük olsa git çekinme koi al derim millet şaşırır ama akvaryum küçük işte. gizli:

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Betanın yanına

Özcan abi ağır balık mı istiyorsun? Git frontosa al. :F Şaka bir yana neon sürüsü al Özcan abi zaten onlar pek hızlı yüzmüyor.

15. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Betanın yanına

Koi havuz balığı değilmi ya smiley18.gif Ağır derken yavaş yüzen balık anlamında demek istedim tabi siz yine dalgacı bir yöntemle baktığınız için haha: Yav yine bir sorunum var.Bettayı yeni akvaryuma aldım.Ama ısıtıcı yok.Suyun ısısı 24 ısıyla alakalı bişey yok sanırım ama kuyruklarının uçlarının renkleri gitmiş.Böyle şeffaflaşmış.Acaba neden olmuştur.Eskiden ucu biraz şeffaftı bu konuyu açmıştım.Ama bu sefer kuyruğun yarısına kadar şeffaflaşmış.Acaba neden yardımlarınızı esirgemeyin.Selametle saygılar:gif

16. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Betanın yanına

Özcan abi, tankı silikonladıktan sonra bastın suyu içine, su oturmadan bettayı attın içine. Su oturdumu sence?

Bence suyun oturmadığından veya silikondan sonra tuzlu su ile iyice yıkamadığından kaynaklanan bir olay gibi geliyor bana. Birde bettayı çıkarmış olduğun tank ile yeni koyduğun tankın ısı dereceleri aynımı? Isı farkıda yapmış olabilir.

17. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Betanın yanına

Silikon kurudu arkadaşım.Tuzlu suyla da sildim.Isı derecesi de aynıydı.Şimdi biraz daha düzelmiş gibi ama hadi bakalım hayırlısı.

Sayfayı Paylaş