1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Betta üreme videosu

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Betta üreme videosu

Harika bir çift betta yanlız dişisiyle erkeğiyle.. pardon:gif Bu arada bir düzeltme yapmak istiyorum.. Betta erkeği dişinin yumurtalarını toplayıp tek tek yuvaya yapıştırıyor.. Hava alıp ağzında ki özel sıvıyla onu birleştirip tekrardan yuvaya yerleştiriyor yiyormuş gibi gözüksede.. Normal şartlarda yapışmayan yumurtalarıda erkeğin toplayıp tekrar yuvaya yapıştırması lazım.. Dişinin ne yazık ki öyle bir huyu yok hemen mideye indiriyor..

Betta'nın çiftleşme olayını defalarca izlesem bıkmam heralde harika bir balık.. Video içinde teşekkürler.. kıvır:gif

3. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Betta üreme videosu

Videoyu izliyemiyorum. Ama nasıl bir şey olduğunu gözümde canlandırabiliyorum. Bir zamanlar bende besleyip çiftleşmelerini ve arkasından yavruların büyüdüğünü takip ediyordum.

4. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN
    Betta üreme videosu

Bir iki güne bende formlarını kazanmış olan blue steel hm kızım ile black cooper hm oğlumu çiftleştireceğim. İnşaallah beni utandırmazlar üremelerine denk gelirsem videolarını çekip eklerim.

Saygılar...

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Betta üreme videosu

İyi olur Onur seviniriz bunları paylaşırsan. Güzel görüntü veriyor bu türün üreme anı. burda:gif

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Betta üreme videosu

Paylaşım için teşekkürler Temel abi, gerçekten çiftleşirken çok güzel hareketler yapıyorlar :) darısı benim betta'nın başına tabii gelin bulabilirsem :F o birbirine dolanışı beni hasta ediyor :)

Sayfayı Paylaş