1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Betta Akvaryumum :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde quickBox tarafından 5 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. quickBox

quickBox

İsim:
    Fatih YILMAZ
    İlk defa akvaryum kurmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayım :heyo:
    NOT: Daha önce soru sormak için bir kaç resim paylaşmıştım onları eklemedim buraya tanıtım için farklı fotoğraflar çektim :)

Ölçüler
    47x30x20

Canlılar
    1 Adet Betta (Double Tail)
    1 Adet Çöpçü
    1 Adet Vatoz
    1 Adet Elma Salyangoz
    7 Adet Neon vardı betta tartaklayınca çıkardım

Bitkiler
    Elodea
    Java Moss

Malzemeler
    Filtre: Hanging 2 Watt Şelale Filtre
    Isıtıcı: Roxin 25 Watt Su Isıtıcı
    Zemin: Vitasand Siyah Kum
    Kaya/Mağara: Polyester Kaya
    Arka Fon: Beyaz Dosya Kağıdı :D (Strafor aramaya, Arka fon yapıştırmaya üşendim)
    Aydınlatma: Philips 8 > 38 Watt beyaz gün ışığı tasarruf ampulü

Yemler: Sera Bettagran, Tetra TetraMin
    İlaçlar: Mikofish ve Prodac'ın sarı renkli süspansiyonu
    Gübre: Sera Florena sıvı gübre

Fotoğraflar

Önce Akvaryumdan Bir Kaç Fotoğraf Atayım :)

Şimdi de Canlıların Fotoğrafları :)

ORGO ve BassKiller bunu beğendi.
  2. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Cevap: Betta Akvaryumum :)

Hayırlı olsun,inşallah canlılarınızı kayıpsız-büyütüp bakarsınız.Akvaryumun ilerleyen zamanlarda daha da gelişmiş halini görmek isteriz.

3. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

neonlar süper bayıldım betanın yanına bir dişi bulursan harika olur birde arka fon daha siyah olabilir balıkların tamamiyle meydana çıkar bence

4. quickBox

quickBox

İsim:
    Fatih YILMAZ

Talihsizlik geldi başıma beyaz benek tüm akvaryumda kendini ele verdi sanırım neonlardan geçti en son onları almıştım ve sabahında yani bu sabah beyaz benek çıktı. Metilen Mavisi aldım birazdan tedavisine başlıcam. O şekilde geçmezse kaya tuzu denerim.

Tek Problem bende hava taşı yok motoru da yok bendeki tüm sistemi filtre sağlıyordu şimdi onu kapatmam gerekecek. Süngeri çıkartırım öyle kullanırım gerekirse tedavi uzar ama olsun oksijensizlikten ölmelerinden iyidir.

Off yaa off :(:(:(

5. Yunus Yıldırım

Yunus Yıldırım

İsim:
    Yunus İlkay Yıldırım

30-32 dereceye alın sıcaklığı ilaca miaca gerek yok bende bir çok kez oldu bu hastalık 30 ile 32nin arasına aldım 2 günde hiç birşey kalmadı.

6. quickBox

quickBox

İsim:
    Fatih YILMAZ

Yunuscum sıcaklığı arttırınca da düzeldiği doğrudur fakat ben 3 gibi evden çıktığımda Betta üstünde 2 Çöpçü üstünde 1 tane vardı 7 saat sonra eve geldim ve Bettada 4 tane daha çöpçüde 1 tane daha çıkmış ve bitkilerde balık biti diye tabir edilen beyaz benek parazitlerinden izler var anlayacağın çok ama çok hızlı yayılıyor ilaç kullanmak istediğim son şeydir fakat bu hız normal şekilde duracak gibi değil bundan önceki bettamda bile 1 tane çıktıktan sonra durulmuştu sonra mantara dönüp ilaçla geçirmiştim.

Isıyı ısıtıcının üstündeki 32 derece aldım zaten son sıcaklığı o dereceye baktığımda (JBL kart derecesi var sağ altta akvaryumun) 28-30 renkli şu anda 30 aktif sıcaklıkta 28 ona yakın renkte. Bakalım ne olacak gece yatarken 30-32 arasına alıcam metileni basıp uyucam sabah ola hayrola :/

Sayfayı Paylaş