1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Betta Doğurdu Galiba Acil yardım

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde methapor tarafından 14 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Ben bir betta almıştım. Ondan önce akvaryumu temizleyip düzenlemiştim, şimdi bettayı koydum ve 3 gün sonrasında etrafta gezinen ince ve kısa beyaz şeyler var. spgettinnin küçültülmüşü gibi ve çok hareketliler. motoru durdurdum ve hala kıpır kıpır lar yuvarlana yuvarlana su yun üstüne çıkıp duruyolar ve balığım yemleri bi agaç kavuğu vardı onun üsütüne topladı ve üstünde bulanık bişeyler oldu. Bunlar yavrular mı suyun üstüne çıkmalarını engellemeli miyim acaba?

Yardım ederseniz sevinirim.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Beta doğurdu Galiba acil yardım!!!!!!!!!!!!!!!

İnşallah onlar yavrudur Polat.Akvaryumda başka balık varmı ? Yem olmasınlar sonra yavrular? Onları sifonlayarak ayrı bir yere al bence.Birde onları resimlemen mümkünmü ?

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Olcay abi polat beyin betta larının 2 side dişiydi.Ve 3-4 gün önce biri öldü.Bettalarda yumurtalar döllenmiyor mu erkek yoksa nasıl oldu bu iş? Polat bey balığınız su yüzeyinde köpükten yuva oluşturdu mu?Belkide bizim daha önce yazdığımız gibidir,erkek dişiyi yumurtlama işleminde sonra hırpalayıp öldürmüş olabilir.Yani balığınız yumurtlmadıktan sonra ölmüş olabilir.Bu arada polat bey varsa mutlaka iç filtrenizi kapatın.Saygılar

reis bunu beğendi.
  4. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Betalar su üzerindeki kabarcıkların içine yumurtalarını bırakırlar diye biliyorum,fotoğraf koyabilirseniz daha cok yardımcı oluruz.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Polat bey onlar yavru betta değiller.. Zaman zaman yeni akvaryumlarda da görülebilen ipliksi canlılar onlar.. Bir süre sonra ortadan kayboluyorlar.. Ya yeniyor yada ölüyorlar.. Betta'lar su üstüne yaptıkları köpükten yuvaya yumurtalarını bırakırlar ve çatlayan yumurtalardan yavrular çıkar.. Sizde öyle bir durum olmamıştı.. Zaten aldığınız 2 betta'da dişiydi.. Akvaryumda gezinen ufaklıkları betta'nız temizler merak etmeyin..

6. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Cevap: Beta doğurdu Galiba acil yardım!.

Nası tarif etsem ama iksininde dişi olduğundan emin değildim biri kesindişiydide şimdi betta yı başka bir bölüme aldım yavrular su üstüne çıkıyorlar şekilleri beyaz tüy gibi ama çok hareketliler sizce bunlar nedir acaba suların üstüne çıkmaları normal mi ?

7. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Siz bir bölüm açmışsınız orda boloncuklara benzer bir tabaka var. Hafif kir ve yine boloncuk kusmuk gibi. Yem oraya düştü ve yem dağıldı resmen, daha önceden yemler kumla karışırdı fakat öyle olmadı. Sabah boloncuklu tabaka seyreltikti şimdi yok. Akşam yatarken hafif boluncuk vardı umursamadım, akşam çıkmış olabilirler mi?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Betta Doğurdu Galiba Acil yardım

Polat selam, fotoğraf olmadan fikir belirlemek çok zor. Kabarcıktan yuva yapar Erkek betta ve eğer senin akvaryumda böyle bir köpüklü bölüm inşa ettiyse ve yine akvaryumda dişi Bettan varsa bu ihtimal olabilir. Eğer bunları gözlemlediysen kıl kurdu olabilir.

9. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Zannedem sem kıl kuyruk mu nedir ondan galiba balıkta yiyo onları yavruları olsaydı yer miydi

10. Heliak

Heliak

Resimdeki balık yavrusu değildir.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kıl kurdu evet, balıklarda yer.

12. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Balığımı mı yer anlayamadım da galiba ben. Balığa zararı yok değil mi?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Balıklar kıl kurtlarını yerler ama her balık değil. Balığa zararı olmaz ancak atık yükü fazla akvaryumlarda görülürler, dip çekimi vb yapılmayan.

14. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Daha yeni dip çekimi yaptım ama yaparım bir daha.

Sayfayı Paylaş